کد خبر: 39443 A

فیلم‌ "سرخ‌پوست" بهترین فیلم و نوید محمدزاده و سارا بهرامی بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین بازیگر نقش اول مرد جشن خانه سینما شدند.

ایران آرت: مراسم بیست و یکمین جشن بزرگ سینمای ایران جمعه‌شب با اجرای احسان کرمی در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد و فیلم "سرخ‌پوست" به کارگردانی نیما جاویدی با دریافت چهار جایزه از جمله تندیس بهترین فیلم فاتح این دوره جوایز جشن بزرگ سینمای ایران شد.

جایزه بهترین کارگردانی به سعید روستایی برای "متری شیش و نیم" و این فیلم جایزه بهترین تدوین (بهرام دهقانی) را نیز گرفت. فیلم جدید روستایی 9 نامزدی به دست آورده بود.

سارا بهرامی برای "دارکوب" جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را برد و جایزه بهترین فیلمنامه برای محسن امیریوسفی برای "آشغال‌های دوست‌داشتنی" رسید. امیریوسفی پس از دریافت جایزه گفت: ارزش این تندیس ارزشش از شش تندیس جشنواره فجر بیشتر است.شاید این کف زدن به گوش کسانی برسد که شش سال جلوی نمایش این فیلم را گرفتند و دیگر هیچ فیلمی دچار این مشکل نشود.

حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، پیروز حناچی شهردار تهران، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران و مدیران و هنرمندانی چون منوچهر شاهسواری، ابراهیم داروغه‌زاده، علیرضا رضاداد، همایون اسعدیان، غلامرضا موسوی، نوید محمدزاده، آتیلا پسیانی، تورج منصوری، فرهاد اصلانی، بهمن فرمان‌آرا، فرشته طائرپور و حسن زاهدی در این مراسم حضور داشتند.

فهرست برنده‌های بیست و یکمین جشن بزرگ سینمای ایران به این شرح است:

بهترین فیلم: "سرخ‌پوست" به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی

بهترین کارگردانی: سعید روستایی برای "متری شیش و نیم"

بهترین بازیگر نقش اول زن: سارا بهرامی برای "دارکوب"

بهترین بازیگر نقش اول مرد: نوید محمدزاده برای "سرخ‌پوست"

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: فرشته صدرعرفایی برای "شبی که ماه کامل شد"

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: فرهاد اصلانی برای "مغزهای کوچک زنگ‌زده"

photo_2019-08-30_23-32-59

بهترین فیلمنامه: محسن امیریوسفی برای "آشغال‌های دوست‌داشتنی"

بهترین فیلمبرداری: هومن بهمنش برای "سرخ‌پوست"

بهترین تدوین: بهرام دهقانی برای "متری شیش و نیم"

بهترین موسیقی: حامد ثابت برای "تنگه ابوقریب"

بهترین طراحی صحنه: کیوان مقدم برای "غلامرضا تختی"

بهترین طراحی لباس: محمدرضا شجاعی برای "شبی که ماه کامل شد"

بهترین صداگذاری: امیرحسین قاسمی برای "تنگه ابوقریب"

بهترین صدابرداری: رشید دانشمند برای "تنگه‌ ابوقریب"

بهترین چهره‌پردازی: ایمان امیدواری برای "شبی که ماه کامل شد"

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی: محسن روزبهانی برای "تنگه ابوقریب"

بهترین جلوه‌های بصری: جواد مطوری برای "سرخ‌پوست"

بهترین تهیه‌کنندگی مستند: "زمستان است" به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی

بهترین کارگردانی فیلم مستند: یاسر طالبی برای "دلبند"

بهترین فیلم انیمیشن: بهرام عظیمی برای "سیم ششم"

بهترین فیلم کوتاه: سیاوش شهابی برای "تشریح"

عادل فردوسی پور نوید محمدزاده محسن امیریوسفی سارا بهرامی فرهاد اصلانی سعید روستایی سرخپوست نیما جاویدی مغزهای کوچک زنگ زده شبی که ماه کامل شد فرشته صدرعرفایی متری شیش و نیم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین