کد خبر: 38112 A

بازپرس قضایی منهتن که شخصیتش الهام‌بخش مجموعه "نظم و قانون" شد، در ۹۹ سالگی درگذشت.

ایران آرت: چند دهه خدمت به عنوان بازپرس ویژه قضایی منطقه منهتن نیویورک، "رابرت ام مورگنتاو" را به چهره معروفی تبدیل کرده بود و همین باعث شده بود برخی فیلم‌ها از وی الهام بگیرند از جمله سریال تلویزیونی معروف و موفق "نظم و قانون" که در آن شخصیت "آدام شیف" که نقشش را "استیون هیل" ایفا می‌کرد با الهام از شخصیت رابرت ساخته شد.

"نظم و قانون" به کارگردانی "دیک وولف" ساخته شد. او در مورد مورگنتاو می‌گوید: به نظر من "رابرت ام مورگنتاو" بزرگ‌ترین بازپرس تاریخ نیویورک بود.

به گزارش فارس به نقل از واشنگتن تایمز، مورگنتاو که تنها ۱۰ روز مانده به تولد ۱۰۰ سالگی‌اش در گذشت، نیمی از عمر خود را به زندان انداختن تبهکاران و قاچاقچیان مواد مخدر صرف کرد.

او به عنوان بازپرس ایالات متحده در منطقه جنوب شهر نیویورک در دوران ریاست‌جمهوری جان اف کندی و جانسون خدمت کرد و از سال ۱۹۷۴ نیز به عنوان بازپرس ارشد منطقه منهتن به مدت ۳۵ سال فعالیت کرد. وی در طول این مدت حدود ۱۰۰ هزار پرونده جنایی را پیگیری کرد.

مورگنتاو سال ۲۰۰۵ در ۸۵ سالگی برای هشتمین و آخرین بار به عنوان بازپرسی ویژه انتخاب شد و رقیب خود لسلی کراکر اسنایدر را از سر راه برداشت.

نظم و قانون یک سریال تلویزیونی پلیسی آمریکایی، اثر دیک وولف است که از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ از شبکه ان‌بی‌سی پخش می‌شد.

این سریال دارای ۴۵۶ قسمت است و موضوع آن ماجراهای اداره پلیس و دادستانی شهر نیویورک در آمریکا است.

مجموعه تلویزیونی "نظم و قانون" برنامه‌ای‌ است که به مسایل خاص اجتماعی می‌پردازد و به همین دلیل بسیار مورد توجه سازمان‌ها و نهادهای اجتماعی قرار گرفته است. بازیگران این مجموعه در خارج از صحنه نمایش هم فعالیت‌های زیادی برای سلامتی و ایمنی بین مردم ترویج می‌کنند و به انجام برخی فعالیت‌های اجتماعی داوطلبانه مشهور هستند.

این مجموعه پر از هیجان و در عین حال احساسی، دربارهٔ زندگی و کار دپارتمان جرایم ویژه پلیس نیویورک است. این دپارتمان که گروهی از کارآگاهان نخبه در آن مشغول به کار هستند، مسؤول رسیدگی به پرونده‌های جنایی‌ است که ریشه جرم در آن، بیشتر مسایل جنسی هستند.

کارآگاه ویژه، "اولیویا بنسون" با بازی ماریسکا هارگیتای، یک کاراگاه با تجربه و کارکشته است. او سرگروهی است که کار خود را با همدلی و تخصص حرفه‌ای انجام می‌دهد. او خود فرزند یک تجاوز است و همیشه شاهد رنج و اندوه عمیق مادرش بوده است. او همیشه تلاش می‌کند شخصا با قربانیان این پرونده‌های ویژه، ارتباط برقرار کند.

فیلم سینمایی هالیوود نظم و قانون رابرت ام مورگنتاو استیون هیل آدام شیف دیک وولف
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین