کد خبر: 37228 A

قوانین انجمن کارگردان‌های آمریکا، با هدف محدود کردن حضور محصولات سرویس‌های استریم تغییر کرد.

ایران آرت: انجمن کارگردان های آمریکا، قوانینی را که آکادمی اسکار چندی پیش از تایید آن امتناع کرد، تصویب کرد.

این قانون بر ضد محصولات سرویس‌های استریم وضع شده است و از حضور این فیلم‌ها در جوایز اصلی جشنواره این انجمن جلوگیری می‌کند.

انجمن کارگردان‌ها تاکید کرده برای رسمیت بخشیدن به هنر منحصر به فرد سینما و تجربه سینمایی به مخاطب این قانون را تصویب کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این قانون مصوب "روز و تاریخ" نام دارد و بدین معناست که فیلم‌های محصولات کمپانی‌هایی همانند نتفلیکس پیش از پخش از این شبکه ها، باید ابتدا در سینما‌ها اکران شوند. حتی فیلم‌هایی که تاریخ اکران آن‌ها با تاریخ پخش از شبکه‌ها یکسان باشد، نیز باز واجد شرایط جوایز انجمن کارگردان‌ها نخواهند بود.

این انجمن اعلام کرده برای انعکاس تاثیر این قانون نام جوایز به "دستاورد برجسته کارگردان‌ها در فیلم‌های بلند سینمایی" تغییر کرده است. پیش از این کلمه سینمایی در عنوان این جوایز حضور نداشت. این انجمن همچنین تاکید کرد که نیازمندی‌های دیگر برای شرکت در این جوایز، همانند سال گذشته خواهد بود.

البته با این قانون جدید فیلم‌هایی همانند "رُما" به کارگردانی آلفونسو کوارون که سال گذشته موفق به دریافت جایزه بهترین شد، به دلیل اینکه پیش از پخش از شبکه استریم در سینما‌ها اکران شده بود همچنان می‌توانند در این جوایز شرکت کنند.

 

اسکار نتفلیکس انجمن کارگردان های سینما
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین