کد خبر: 37126 A

"شهر اشباح" به کارگردانی هایائو میازاکی 20 سال پس از تولید در سینماهای چین اکران شد و در صدر گیشه قرار گرفت.

ایران آرت: در حالی که از جمعه گذشته اکران انیمیشن "داستان اسباب بازی ۴" در بیشتر نقاط جهان آغاز شده، انیمیشن کلاسیک "شهر اشباح" ساخته هایائو میازاکی انیماتور شهیر ژاپنی ۲۰ سال بعد از ساخت در گیشه چین صدرنشین شد و محصول دیزنی و پیکسار را شکست داد.

به گزارش آی سینما به نقل از ورایتی، چهارمین فیلم مجموعه "داستان اسباب بازی" در سه روز نخست خود در چین فقط ۱۳.۲ میلیون دلار کسب کرد، این در حالی‌ست که "شهر اشباح" در همین سه روز ۲۸ میلیون دلار فروخت.

دلیل این اتفاق اکران شدن "شهر اشباح" در حدود ۳۰ درصد سالن‌های چین بود. سهم "داستان اسباب بازی ۴" فقط ۱۸ درصد از ظرفیت نمایش فیلم در این کشور بود.

نکته جالب آن است که "شهر اشباح" که اواخر دهه ۱۹۹۰ ساخته شده و در سال ۲۰۰۲ در آمریکا اکران شد، تا به حال در چین اکران سینمایی نداشت و بعد از دو دهه نمایش آن با استقبال دور از انتظار روبه‌رو شد.

فروش فیلم‌ها در چین کاملا وابسته به انتخاب سینماداران است. در ماه آوریل که آخرین قسمت "انتقامجویان" اکران شد و در چین موفقیت خیره‌کننده‌ای با ۶۱۴ میلیون دلار فروش کسب کرد، سینماداران چینی تقریبا هیچ فیلمی جز این محصول مارول روی پرده نفرستادند و در بیشتر دوران اکران "انتقامجویان: آخر بازی" فقط این فیلم در سینماها به نمایش درآمد.

اما تنش در روابط تجاری چین و آمریکا و قانون محدود کردن اکران فیلم‌های خارجی در تابستان باعث شده که "داستان اسباب بازی ۴" بر خلاف سایر نقاط دنیا، در چین پرفروش‌ترین فیلم روی پرده نشود.

 

انیمیشن سینما هایائو میازاکی شهر اشباح داستان اسباب بازی 4 داستان اسباب بازی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین