کد خبر: 36763 A

در حالی فیلم "کابوی نیمه‌شب" در افتتاحیه جشنواره شانگهای جایگزین "هشتصد" شد که گفته‌ می‌شود "هشتصد" با مشکل ممیزی مواجه شده است.

ایران آرت: فیلم افتتاحیه بیست و دومین جشنواره شانگهای در آستانه آغاز دوره بیست و دوم تغییر کرد و نسخه بهسازی‌شده درام آمریکایی "کابوی نیمه‌شب" جایگزین آن شد.

به گزارش همشهری آنلاین، در شرایطی که قرار بود جشنواره فیلم شانگهای ۲۰۱۹ با نمایش درام جنگی "هشتصد" ساخته هو گوان آغاز به کار کند اما این فیلم ۸۰ میلیون دلاری به "دلایل فنی" از اکران بازماند و به جای آن نسخه ۴K فیلم کلاسیک "کابوی نیمه‌شب" ساخته جان شله‌زینجر محصول ۱۹۶۹ آمریکا جایگزین شد. مدیران جشنواره شانگهای این خبر را نیمه‌شب جمعه در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

به نقل از هالیوود ریپورتر، هر چند در چین از عبارت مشکل فنی در کنایه از مشکل ممیزی استفاده می‌شود اما برخی معتقدند "هشتصد" پیش‌تر تمام پروانه‌های لازم را برای نمایش عمومی دریافت کرده بود و مشکلی برای اکران در افتتاحیه مهم‌ترین رویداد سینمایی چین نداشت. زمستان سال گذشته هم قرار بود فیلم سینمایی "یک لحظه" ساخته ژانگ ییمو در جشنواره برلین برای کسب خرس طلا رقابت کند که آن هم به دلیل همین مشکل فنی از حضور در برلین بازماند.

داستان درام میهن‌پرستانه "هشتصد" در سال ۱۹۳۷ می‌گذرد و درباره ۸۰۰ نفر از سربازان چینی در جبهه جنگ شانگهای است که در نبرد با نیروهای متجاوز ژاپنی تا پای جان مقاومت می‌کنند. پکن در تلاش برای گرامیداشت هفتادمین سالروز تاسیس جمهوری خلق چین چند اقدام اساسی انجام داده که ساختن این فیلم با هزینه هنگفت ۸۰ میلیون دلاری از آن جمله است. ضمن اینکه می‌توان فیلم را نخستین پروژه با فناوری آیمکس دانست.

"هشتصد" قرار بود پس از نمایش در افتتاحیه جشنواره شانگهای از پنجم ژوئیه در سینماهای چین روی پرده برود که به این ترتیب سرنوشت آن در هاله ابهام است. حقوق پخش بین‌المللی فیلم در بازار جشنواره کن فروخته شده است.

 

جشنواره فیلم جشنواره فیلم شانگهای کابوی نیمه شب فیلم هشتصد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین