کد خبر: 350 A

آغداشلو ،ملک مطیعی، سپانلو... با فیلم مستند" خونه " به روی پرده سینماها حضور می یابند.

ایران آرت  : نخستین نمایش مستند"خونه" در ۱۲ دی‌ماه در سینما چارسو به روی پرده می‌رود و طی مدت اکران و طبق جدول نمایشی در گروه هنر و تجربه در سالن‌های خانه هنرمندان،، موزه سینما در تهران و در شهرستان‌های اصفهان، شیراز، کرج، مشهد و بابل نیز به نمایش درمی‌آید.

علاقه‌مندان از طریق سایت سینمایی گروه هنر و تجربه نیز می‌توانند از جدول اکران و سئانس‌های نمایشی آن اطلاعات بیشتری به دست آورند.

در خلاصه روایت این مستند آمده است؛ عمارت قدیمی میرزا حسن مستوفی‌الممالک (از سیاستمداران خوش‌نام دوره قاجار) بعد از عمر ۱۲۵ ساله‌اش در حوالی گلوبندک تهران تصویر شده است و روایت‌های ناگفته‌ای را از وقایع رخ‌داده در خود دارد. "خونه" برای این روایت از خواب بیدار می‌شود و به خواب می‌رود.

آیدین آغداشلو، ناصر ملک مطیعیزنده‌یاد محمدعلی سپانلو، محمدرضا اصلانی، سیدعبدالله انوار، زنده‌یاد فریدون حافظی، نصرالله حدادی، همایون شهنواز، زنده‌یاد شهین مستوفی‌الممالک، علی معلم، لیلا معیری، سیدعلیرضا میرعلینقی، زنده‌یاد احسان نراقی، جهانگیر هدایت و…از جمله چهره‌هایی هستند که در این مستند حضور دارند.

 

آیدین آغداشلو ناصر ملک مطیعی مستند خونه
نظرات خوانندگان
  • باسلام ، ضمن تشکروامتنان ازتمامی عزیزان وبزرگوارانی که درتهیه وساخت وآماده سازی ونمایش "خونه" بهرشکل و صورتی دخیل بوده وبه این طریق یادونام بزرگان واکابراین دیار ادب پرورومستغنی ازفرهنگ رازنده نگه میدارند ، صرفاتقاضای عاجزانه دارم حال که بدلیل عدم
    اطلاع رسانی کافی درموعدش ازمشاهده این اثرفاخروگرانسنگ محروم مانده ام ، لطف خودراازحقیردریغ نفرموده وراهنمایی فرماییدکه چگونه میتوانم نسخه ای ازاین اثرمستندتجربی را برای تکمیل آرشیوهمه نوع اثرکه درآن یادی ازنازتین برادرم که بواقع فخرتبارم وتمام افتخارم بود،تهیه نمایم. ارادتمندوباامتنان.م.ج.سپانلو

  • آقای سپانلو، برادرِ عزیز شاعرِ تهران؛ ممنون که ما را دنبال می‌کنید.
    از مرکز گسترش سینمای مستند در این باره پیگیری می‌کنیم و خدمتتان اطلاع می‌دهیم

ارسال نظر