کد خبر: 34140 A

اختلاف دستمزد زنان و مردان در سینمای بریتانیا به حداقل رسیده است.

ایران آرت: بنا بر آخرین آمارهای منتشر شده، شرکت‌های فیلمسازی و تلویزیونی بریتانیا اختلاف دستمزد زنان و مردان را به حداقل رسانده‌اند با این وجود بسیاری شرکت‌ها همچنان مسیر اشتباه را می‌روند.

بر اساس گزارش ورایتی، "بی‌بی‌سی"، "ساین‌وِلد"، "آی‌تی‌وی استودیو"، "اسکای" و "وو" در سال ۲۰۱۸ در این زمینه پیشرفت داشته و درصد اختلاف دستمزد زن و مرد را تک‌‌رقمی کرده‌اند. در موسسه فیلم بریتانیه این اختلاف تنها چهار دهم درصد نسبت به کارکنان مرد است در حالی که غول تولید و توزیع تلویزیونی "اِندِمول شاین" و شبکه خبری "سی‌ان‌ان" که گزارششان جدای از "ترنر" در نظر گرفته شده، پرداخت‌هایی بالاتر برای کارکنان زن واریز کرده‌اند.

اما این آمار جدای از آمار کلی و واقعیت حاکم بر اختلاف درآمد زن و مرد در سینما و تلویزیون است و همچنان به آن عدالت نسبی نرسیده و راه درازی تا برقراری عدالت دستمزد در پیش است.

فارس نوشت؛ طبق قوانین بریتانیا، شرکت‌هایی که بیش از ۲۵۰ کارمند داشته باشند، باید گزارش پرداخت جنسیتی خود را به صورت سالانه ارائه دهند. این قانون در سال ۲۰۱۸ دومین سال اجرایی شدن خود را سپری می‌کند.

در میان شرکت‌های تلویزیونی، "بی‌بی‌سی" با ۸.۴ درصد تفاوت بین دستمزد مرد نسبت به زن پیشرفت داشته، چراکه سال قبل این اختلاف ۱۰.۷ درصد بوده است.

"تونی هال" مدیرعامل "پاب‌کَستِر" اعلام کرده که این اختلاف را طبق برنامه‌ریزی تا سال ۲۰۲۰ به صفر می رساند و پرداخت دستمزد زن و مرد کاملا مساوی خواهد شد.

 

دستمزد فیلم بازیگر زن دستمزد بازیگران شرکت فیلمسازی بازیگر مرد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین