کد خبر: 34028 A

اجرای نمایشی بر اساس فیلم "بیگانه" ریدلی اسکات با استقبال برخی سینماگران از جمله خود اسکات همراه شد.

ایران آرت: دانش‌آموزان دبیرستان "نورث بِرگِن" نمایشی را بر اساس "بیگانه"ی ریدلی اسکات روی صحنه بردند که این کارگردان برجسته را به طرفدارشان بدل کرد. اما در ادامه استقبال اینترنتی و دیدن شدن قابل توجه این نمایش به صورت مجازی، اسکات نامه‌ای به این دانش‌آموزان نوشت و تلاش‌های‌شان را در راستای بدل کردن فیلم علمی‌خیالی سال ۱۹۷۹ به تئاتری شگفت‌انگیز تحسین کرد.

این دانش‌آموزان در روزهای ۱۹ و ۲۲ مارس (۲۸ اسفند و ۲ فروردین) "بیگانه: نمایش" را در دبیرستانی در نیوجرسی اجرا کردند و به خاطر تولید این تئاتر و طراحی موجود اصلی داستان با مصالح بازیافتی و بدون صرف بودجه، مورد تمجید قرار گرفتند.

هنر و تجربه به نقل از ایندی‌وایر نوشت؛ اسکات در نامه‌اش چنین نوشته است: "من به خاطر خلاقیت، تخیل و تعهد شما به تهیه چنین نمایش جاه‌طلبانه‌ای، کلاه از سر برمی‌دارم. محدودیت‌ها اغلب نتایج خوبی در پی دارند چون تخیل و تعهد می‌توانند بر هر کمبودی چیره شوند… این بزرگ‌ترین درسی است که می‌توانیم از این دانش‌آموزان بگیریم و طرح‌های خودمان برای آینده را بر این مبنا پیش ببریم و اجازه ندهیم هیچ چیزی مانع ما بشود…"

اما این نامه با ترغیب اسکات مبنی بر اجرای نمایشی بر اساس "گلادیاتور" در سال آینده به پایان رسیده است و این‌که کمپانی "اسکات فری" سرمایه‌گذار اجرای دیگری از "بیگانه" خواهد شد.

اما فقط ریدلی اسکات (که این روزها درگیر دنباله "گلادیاتور" است) نیست که این دانش‌آموزان را ستوده است و از میان سینماگران حرفه‌ای، طراحان صحنه اسکاری ریک کارتر و ریک هاینریکس هم کار آن‌ها را تحسین کرده‌اند.

 

تئاتر نمایش ریدلی اسکات نمایش بیگانه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین