کد خبر: 33965 A

شِین ریمر بازیگر مجموعه فیلم سینمایی جیمز باند در سن ۸۹ سالگی در گذشت.

ایران آرت: شِین ریمر بازیگر کانادایی که بیشتر به خاطر ایفای نقش در سه قسمت از مجموعه فیلم سینمایی جیمز باند شناخته می‌شود در سن ۸۹ سالگی درگذشت.

ورایتی گزارش داد، این خبر را کارگردان سریال "پرندگان طوفان" که در سال‌های ۱۹۶۵ و ۱۹۶۶ پخش میشد و ریمر در آن صدا پیشگی یک خلبان را بر عهده داشت تایید کرد که واکنش بسیاری از اهالی سینما را در پی‌داشت. گفته می‌شود هنوز دلیل مرگ او مشخص نشده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ریمر در ۳ قسمت فیلم سینمایی جیمز باند به نام‌های "تو فقط دوبار زندگی میکنی"، "الماس‌ها ابدی هستند" و "جاسوسی که مرا دوست داشت" ایفای نقش کرده است، او همچنین سابقه بازی در فیلم‌های "سوپرمن"، "گاندی" و "دکتر استرنجلاو" و حتی در فیلم جنگ ستارگان؛ رویای تازه در یک نقش کوچک حضور پیدا کرد، در کارنامه او بیش از 100 فیلم سینمایی دیده میشود.

ریمر پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود که بیشترین شانسی که در زندگی آورده است بازی در فیلم سینمایی جیمز باند بوده و این فیلم را مهمترین اثر خود در طول فعالیت هنری اش می‌دانست.

او علاوه بر بازیگری به عنوان نویسنده برنامه‌های و نمایش‌های تلویزیونی مثل "جو ۹۰" و "محافظان" را بر عهده داشته است، ریمر اخیرا نیز در سال ۲۰۱۷ به عنوان صدا پیشه برنامه‌های کودکان در انیمیشن سریالی "دنیای شگفت انگیز آدامس‌های توپی" فعالیت داشته است.

جیمز باند سوپرمن شین ریمر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین