کد خبر: 33616 A

تاشِن ناشر کتاب های هنری، به زودی کتابی را منتشر می کند که زندگی و دوره کاری حرفه ای هیچکاک را به همراه جزییات و تصاویر هر ۵۳ فیلمش نشان می دهد.

ایران آرت: آلفرد هیچکاک کارگردان افسانه ای انگلیسی سینماست که در سال ۱۸۹۹ به دنیا آمد و سال ۱۹۸۰ چشم از جهان فروبست. او در کارنامه سینمایی خود فیلم های شاخصی چون "ربکا"، "سرگیجه"، "پنجره عقبی" و "روانی" را دارد، آثاری که سطح جدیدی از ترس و شیوه های سینمایی را از طریق ایجاد ریزه کاری به وجود آوردند.

به گزارش صبا به نقل از ایندیپندنت، با توجه به این توضیحات در روزهای پیش رو قرار است تاشِن ناشر کتاب های هنری، کتابی را منتشر کند که در آن زندگی و دوره کاری حرفه ای هیچکاک را از نخستین ساخته های صامتش تا آخرین اثرش "توطئه خانوادگی" به همراه جزییات و تصاویر نشان داده است. 

در اینجا به بخشی از این تصاویر در این کتاب به همراه توضیحات عکس ها نگاهی می کنیم.

این کتاب آوریل امسال به بازار عرضه می شود.

"عقاب کوهستان" (۱۹۲۶)

1

برای سال های سال این تصویر از هیچکاک جوان در حال کارگردانی تنها عکس شناخته شده از این فیلم بود. آلما رویل همسر آینده هیچکاک نیز در این تصویر در حال یادداشت برداری دیده می شود.

"مارنی" (۱۹۶۴)

2

هیچکاک در حال نشان دادن واکنش شخصیت مارنی پس از دیدن لکه قرمز روی لباسش به رابرت برکز فیلمبردار فیلم است. برکز و هیچکاک در ۱۲ فیلم از "بیگانگان در ترن" تا "مارنی" با هم همکاری داشتند. در این تصویر تیپی هدرن در پیش زمینه قرار دارد.

"سی و نه پله" (۱۹۳۵)

3

هیچکاک در حال کارگردانی مادلین کارول و رابرت دونات در روز اول فیلمبرداری فیلم "سی و نه پله" است.

"ام را به نشانه مرگ بگیر" (۱۹۵۴)

4

هیچکاک در حال کارگردانی گریس کلی در فیلم "ام را به نشانه مرگ بگیر" است.

عکس جلد کتاب

5

عکس مربوط به جلد کتاب آلفرد هیچکاک مجموعه کامل فیلم ها اثر پل دانکن است. این تصاویر متعلق به این کتاب ۶۸۸ صفحه ای هستند که قرار است آوریل امسال به قیمت ۳۵ دلار به بازار عرضه شود. 

ضمنا در یکی دیگر از عکس های جذاب این مجموعه، هیچکاک در حال کارگردانی جنت لی در صحنه مشهور قتل در زیر دوش حمام است؛ صحنه ای که شامل ۷۸ نماست و ۷ روز ساخت آن به طول کشید. این صحنه در ۴۵ ثانیه تدوین شده است.

 

آلفرد هیچکاک هیچکاک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین