کد خبر: 33460 A

مصطفی زمانی درباره ستاره شدن در سینما، سریال "شهرزاد" و فعالیت‌های حرفه‌ای خود سخن گفت.

ایران آرت: مصطفی زمانی یکی از بازیگران نام‌آشنای سینمای ایران است که درچند سال اخیر با اجرا نقش "فرهاد دماوندی" در سه فصل سریال شبکه نمایش خانگی "شهرزاد" بیش از پیش مورد توجه مخاطبان سینما قرار گرفته است. به تازگی مصطفی زمانی در مصاحبه جدیدش با مجله چلچراغ درباره موارد مختلفی مانند بازی در سریال شهرزاد، وضعیت این سریال، وضعیت سینمای ایران و فعالیت حرفه‌ای خودش صحبت کرده است.

زمانی در ابتدای صحبت‌هایش درباره تعریف ستاره و ستاره بودن در سینمای ایران صحبت کرد: نمی‌دانم چرا هر جایی اسم ستاره را روی هر کسی می‌گذارند. من دلم نمی‌خواهد اصلا توی این تعریف باشم. ستاره کسی است که می‌تواند در موقعی که شما حکم به شکست می‌دهی، پیروزتان کند. به این می‌گویند ستاره. حالا باید بر این اساس ببینیم که چند تا ستاره در سینمای ایران داریم و من نوعی اصلا جزوشان هستم یا نه. من تنها کاری که می‌توانم حداقل در مورد خودم بکنم این است که ادای داشتن جایگاه ستاره را در نیاورم. من از داشتن ادای آن جایگاه فاصله می‌گیرم، نه از آن جایگاه.

مصطفی زمانی درباره فضای مجازی نیز گفت: من در زمان ساخت "شهرزاد ۱" به دلیل قراردادی که با این سریال داشتم، باید اینستاگرامم را فعال می‌کردم و بعد که فصل یک تمام شد، صفحه‌ام را غیر فعال کردم. با توجه به تجربه شخصی‌ام در اینستاگرام، احساس می‌کنم به صورت حرفه‌ای با مسائل مختلف در این فضا برخورد نمی‌شود.

این بازیگر در ادامه درباره سریال "شهرزاد" بیان کرد: "شهرزاد ۲ و ۳" به دلیل فشار مخاطب و ادامه یک اثر موفق، نتوانست به اندازه فصل یک موفق شود. فصل دو و سه خوب بود، خیلی هم عالی، ولی مثل فصل یک نشد. به نظرم اگر "شهرزاد ۱" نبود، "شهرزاد ۲ و ۳ " هر یک به تنهایی سریال خیلی عالی‌ می‌شدند، ولی اغلب مردم فصل دو و سه را با فصل یک قیاس کردند و احساس کردند که "شهرزاد ۲ و ۳" بد شده؛ به نظرم بد نشده، من چنین چیزی را نمی‌پذیرم.

وی افزود: من بعد از "شهرزاد" تقریبا اکثر فیلمنامه‌های سریال‌های رسانه‌ خانگی را خواندم و برای بازی در آن ها پیشنهاد داشتم. اما چرا باید قبول کنم که یک ساقی مواد مخدر، که نقش یک هم نیست را بازی کنم؟ چرا حاضر می‌شوم پیشنهادهای دیگر را کنار بگذارم و به پیشنهادهای مالی وسوسه انگیزشان فکر نکنم؟ من تمام این ریسک‌ها را کردم تا بتوانم یک هیجان و ترسی برای خودم ایجاد کنم و وقتی انسان در ذات خود ترس ایجاد نکند، هیچ تحولی برای او به وجود نمی‌آید.

مصطفی زمانی علاوه‌بر شهرزاد در فیلم‌های ایرانی مانند "یک روز بخصوص"، "خط ویژه"، "سوت پایان" و سریال "یوسف پیامبر" بازی کرده است. این بازیگر اکنون مشغول بازی در سریال "نهنگ آبی" است.

 

مصطفی زمانی شهرزاد شهرزاد 3 نهنگ آبی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین