کد خبر: 33225 A

کارگردان "پدرخوانده" می‌گوید: می‌دانستم برای کارگردانی "پدرخوانده" درنظر گرفته شدم اما نخستین واکنشم رد کردن پروژه بود.

ایران آرت: فرانسیس فورد کاپولا به مناسبت پنجاهمین سال انتشار کتاب "پدرخوانده" نوشته ماریو پوزو مقدمه‌ای احساسات برانگیز براین کتاب نوشته است. کاپولا که با "پدرخوانده" (۱۹۷۲) برای خود اسم و رسمی بهم زد، در این پشگفتار به عشق خود به کتاب ماریو پوزو و چگونگی زیرو رو شدن زندگی‌اش با این فیلم می‌پردازد.

او در بخشی از این مقدمه می‌نویسد: "پس از موفقیت فیلم پدرخوانده در آسمان هفتم بودم… می‌دانستم برای کارگردانی درنظر گرفته شدم اما نخستین واکنشم رد کردن پروژه بود. اما بشدت به پول و پیشنهاد فیلمسازی نیاز داشتم. تصمیم گرفتم باری دیگر کتاب را بخوانم و این بار یادداشت‌های دقیق بردارم."

وی می‌افزاید: "من کشف کردم درون مایه کتاب بسیار داستان جذابی است. تقریبا ماهیتی کلاسیک دارد. شبیه پادشاهی با سه فرزند ذکور. که هر کدام بخشی از شخصیت پدر را به ارث برده اند. با خودم فکر کردم اگر همین بخش از کتاب را بتوانم بردارم و به فیلم تبدیل کنم، می‌توانم روی جذابیتش کار کنم."

godfather007tn8

به گزارش دنیای تصویرآنلاین، فیلمساز ۷۹ ساله خاطرات گرمی از رابطه شخصی با ماریو پوزو بیان می‌کند که در دوران تولید این رابطه صمیمی‌تر می‌شود.

"به همان اندازه که استعداد پوزو،روش او در بیان خویش روی کاغذ و در زندگی واقعی می‌ستودم،از بودن نزدیک او لذت می‌بردم.او را مانند عموی محبوبم دوست می‌داشتم.همصحبتی با او مفرح بود،مردی گرم و بسیار پخته و مهربان."

پوزو سال ۱۹۹۹ در سن ۷۸ سالگی درگذشت.

هالیوود پدرخوانده فرانسیس فورد کاپولا ماریو پوزو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین