کد خبر: 32985 A

اسکورسیزی از نت‌فلیکس خواسته یک اکران گسترده و کامل را برای فیلم "ایرلندی" تدارک ببیند و ظاهرا نتفلیکس این درخواست را پذیرفته است.

ایران آرت: درست در روزی که مراسم اسکار برگزار شد شاهد انتشار تیزری از فیلم سینمایی مرد ایرلندی (Irishman) جدیدترین اثر مارتین اسکورسیزی بودیم که با سرمایه‌گذاری نت‌فلیکس ساخته شده است؛ تیزری که باعث شد حدس و گمان‌هایی درباره‌ احتمال اکران گسترده این فیلم‌ مطرح شود.

در این تیزر یک نکته خاص توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد. در بخشی از تیزر عبارت "پاییز آینده در سینماها" به چشم‌ می‌خورد در حالی که نت‌فلیکس پیش از این درباره فیلم‌ "روما" (Roma) از ادبیات متفاوتی استفاده کرده بود. عبارتی که درباره فیلم‌ روما استفاده شده بود روی "سینماهای برگزیده" تاکید می‌کرد.

البته پیش از این در نقل قولی از پل شریدر همکار (فیلم‌نامه‌نویس فیلم راننده تاکسی) و دوست اسکورسیزی گفته شده بود که نت‌فلیکس با فیلم مرد ایرلندی هم برخورد متفاوتی نخواهد داشت و این کارگردان صرفا روی یک اکران محدود دو هفته‌ای حساب باز می‌کند اما حال و با توجه به تیزر  جدید و عدم ذکر عبارت "سینماهای برگزیده" برخی معتقدند ممکن است اکران مرد ایرلندی طولانی‌تر و گسترده‌تر از چیزی باشد که پیش از این در نظر گرفته می‌شد.

به گزارش مجله دیجی کالا، طبق آنچه منابع خبری نزدیک به خبرگزاری هالیوود ریپورتر گزارش کرده‌اند، فرضیاتی که پس از دیدن تیزر فیلم به وجود آمده واقعیت دارد.

براساس این گزارش اسکورسیزی از نت‌فلیکس خواسته یک اکران گسترده و کامل را برای فیلمش تدارک ببیند و ظاهرا نت‌فلیکس این خواسته‌ را پذیرفته و برای این کار در حال مذاکره با سینماداران است. همچنین قرار شده میزان فروش فیلم مرد ایرلندی هم توسط نت‌فلیکس اعلام شود؛ اتفاقی که امسال درباره روما جدیدترین اثر آلفونسو کوارون رخ نداد.

به نظر می‌رسد سیاست جدید نت‌فلیکس صرفا به فیلم اسکورسیزی محدود نخواهد بود و این شرکت قصد اکران‌ گسترده‌تر چند اثر دیگر را هم دارد که احتمالا ممکن است شانس بردن جوایز سینمایی را داشته باشند.

آل پاچینو مارتین اسکورسیزی رابرت دنیرو ایرلندی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین