کد خبر: 32217 A

فریدون جیرانی اعلام کرد که به احتمال زیاد فیلم "دلهره" ساموئل خاچیکیان را بازسازی خواهد کرد.

ایران آرت: اولین نشست آخرین روز سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس "ملت" به فیلم "آشفته‌گی" فریدون جیرانی اختصاص داشت که جیرانی در این فیلم باز هم داستان دیگری را با روایتی از شخصیت مشرقی به تصویر کشیده است.

در این فیلم، مهناز افشار کاراکتر مشرقی را ایفا کرده و این سومین تجربه همکاری او با جیرانی بوده است.

به گزارش ایسنا، دیگر بازیگر این فیلم بهرام رادان است که در دو نقش بازی کرده و مهران احمدی هم کاراکتری را بازی کرده که به گفته جیرانی شبیه عادل شرقی در "سالاد فصل" این فیلمساز است و او چون عشق مریض عادل مشرقی را دوست داشت آن را در این فیلم حفظ کرده است.

فریدون جیرانی که به گفته خودش این فیلم را در ادامه "خفه‌گی‌" ساخته است، سعی کرده اثر جدیدش جان دارتر از قبلی‌ها باشد.

او همچنین بیان کرد: این جنس فیلم‌ها ساختش در ایران بسیار سخت و پر ریسک است و برای تماشاگر بیگانه است و کارکردن در این ژانر نیازمند تلاش بسیاری است؛ مخصوصاً در شرایط کنونی که موضوعات سیاسی و اجتماعی فضای سینما را در برگرفته است.

او در پاسخ به سوالی درباره پیش بینی‌اش از واکنش مسعود فراستی به فیلم "آشفته‌گی" خاطره‌ای از زمان اجرای برنامه "هفت" که همزمان با اکران فیلم "قصه پریا" بود، مطرح کرد و گفت: آن زمانی که من "هفت" را اجرا می‌کردم "قصه پریا" روی پرده رفت و فراستی در همان سالن و در زمان اکران فیلم، با من تماس گرفت و گفت که فیلمت اصلاً خوب نبود و در برنامه هم مثل دیگر فیلم ها به صورت جدی روبروی هم نشستیم و آن را نقد کردیم.

جیرانی اضافه کرد: فراستی سر فیلم "من مادر هستم" و ماجراهایی که هنگام اکرانش پیش آمد به دادگاه آمد و در سفارت آمریکا هم حاضر شد و از فیلم دفاع کرد، آنهم در زمانی که دادستانی وارد ماجرا شده بود و من هیچ گاه این کار او را فراموش نمی‌کنم. چون به من کمک کرد و هرچه فراستی امشب بگویند، قبول می‌کنم.

وی در این نشست با بیان اینکه سرمایه این فیلم کثیف نیست درباره اینکه آیا "آشفته‌گی" ادای دینی به ساموئل خاچیکیان بوده توضیح داد: به احتمال زیاد "دلهره" ساموئل خاچیکیان را بازسازی خواهم کرد و قصد دارم بخشی از درآمد آن را به خانواده او اهدا کنم. او در فیلمسازی ریسک می‌کرد و فحش می‌خورد مثل الان.

بهرام رادان نیز با تاکید بر اینکه "فریدون جیرانی یک برند است و نیازی به بازیگران چهره ندارد" گفت: ۲۰ سال بود که می‌خواستم با او همکاری کنم‌. او ایده نو، بدیع شجاعتی برای بیان این قصه داشت و ریسک آن جای ستایش دارد.

مهناز افشار دیگر بازیگر این فیلم درباره بازی‌اش در این اثر بیان کرد: نگاه، حرف اول را در فیلم‌های جیرانی می‌زند و حتی تَر بودن نگاه هم مهم بود.

مهران احمدی نیز که در این نشست حضور نداشت در یک تماس تصویری در سخنانی اظهار کرد: وقتی با فریدون جیرانی بازی می‌کنیم، تجربه جدیدی در کارنامه کاری یک بازیگر اتفاق می‌افتد.

در این نشست نسیم ادبی دیگر بازیگر این فیلم که نقش کوتاهی را در این اثر برعهده داشت از بازی در "آشفته‌گی" ابراز خرسندی کرد.

جشنواره فیلم فجر فریدون جیرانی ساموئل خاچیکیان آشفته گی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین