کد خبر: 32103 A

وودی آلن کارگردان نامدار سینمای هالیوود از کمپانی آمازون برای لغو یک‌طرفه قرارداد شکایت کرد.

ایران آرت: وودی آلن در شکایتی که از کمپانی آمازون به دادگاه نیویورک برد، اعلام کرد که این کمپانی حق پایان دادن یک‌طرفه به قرارداد با او را نداشته است.

به گزارش خبرآنلاین، آمازون از سال ۲۰۱۴ و با پی گرفتن سیاست ایجاد محتوای ارژینال سراغ وودی آلن رفت و نخست با او برای ساخت سریال کوتاه «بحران در شش صحنه» و سپس ۴ فیلم بلند سینمایی قرار داد بست.

در سال ۲۰۱۶ پس از انتشار مقاله رونان فارو و تکرار ادعای سوءاستفاده جنسی وودی آلن از دختر همسر سابقش و راه‌ افتادن جنبشی درباره آزار جنسی در شبکه‌های اجتماعی آمازون در ادامه همکاری با وودی آلن مردد شد و سپس قراردادش را با این فیلمساز برنده اسکار لغو کرد.

این در حالی است که اتهامات وودی آلن قدیمی است و این فیلمساز در شکایت خود مطرح کرده است که کمپانی آمازون در زمان بستن قرارداد به این اتهامات قدیمی آگاهی کامل داشته است. اتهاماتی که وودی آلن از آغاز امر به قاطعانه رد کرده است.

در شکایت وودی آلن از آمازون آمده است: «کمپانی آمازون تلاش کرده است تا با اتکا به یک اتهام بی‌پایه و قدیمی که البته هنگام بستن قرارداد کاملاً از آن آگاه بوده است، لغو قرارداد را توجیه کند. به این ترتیب هیچ پایه و اساس قانونی برای کار آمازون وجود ندارد.»

یکی از مواردی که آمازون به تعهداتش در قبال وودی آلن عمل نکرده است به فیلم «یک روز بارانی در نیویورک» مربوط می‌شود. آلن مدعی است که این امر خسارات مالی هنگفتی به او وارد کرده و خواستار دریافت غرامت شده است.

وودی آلن آمازون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین