کد خبر: 3206 A

بهترین‌های سال سینمای جهان(8)

سال سپری شده سالی توام با خلق برخی ارزش‌های ماندگار برای سینمای جهان بود. سالی که با وصف کوتاه فیلم‌های برتر جلوه لازم را در اذهان هنر دوستان خواهد یافت.

ایران آرت: سال سپری شده سالی توام با خلق برخی ارزش‌های ماندگار برای سینمای جهان بود. سالی که با وصف کوتاه فیلم‌های برتر جلوه لازم را در اذهان هنر دوستان خواهد یافت. در این مطلب با سینمایی «مهتاب»آشنا خواهید شد.

مهتاب (Moon Light)

محصول: کمپانی‌های plan B و پاستل پروداکشنز

تهیه‌کنندگان: ارل رومانسکی، دیدی گاردنر و جره می کلاینر

سناریست و کارگردان: بری جنکینز

مدیر فیلمبرداری: جیمز لاکستون

تدوینگران: نات سندرز و جوی مک میلان

موسیقی متن: نیکولاس بریتلی

طول مدت: 111 دقیقه

هزینه تولید: پنج میلیون دلار

میزان درآمد: 49میلیون دلار

بازیگران: تری وانته رودز، آندره هولند، یانل مونایی، الکس هیبرت، اشتون ساندرز، یاریل جروم، نائومی هریس و ماهر شالاعلی

موضوع: چیرون (الکس هیبرت) یک نوجوان خجالتی و انزوا طلب است که به سبب اندام کوچک و شخصیت آرام خود لقب کوچولو را یدک می‌کشد و شخصیت او در تضاد کامل با خوان (ماهرشالاعلی) است که به فروش مواد مخدر اشتغال دارد و در نتیجه وقتی خوان وی را یک روز به خانه‌اش دعوت می‌کند، چیرون ابتدا احساس غریبگی می‌کند و زمانی هم که او به آرامی می‌پذیرد که در این محیط حرف‌های دلش را بزند خوان پای او نمی‌ماند و زمانی که تظاهر به آموختن چیزهای تازه و جالب به او می‌کند چیرون نمی‌تواند به او اعتماد کند. خوان حتی به رفتار ما در چیرون که پائولا (نائومی هریس) نام دارد و از تلاطم‌های روحی رنج می‌برد، ایراد می‌گیرد و همین مساله چیرون را بیش از حد عاصی می‌کند با این اوصاف، روال رنج‌های فردی و اجتماعی چیرون در سال‌های بعدی هم ادامه می‌یابد و مرگ خوان نیز پایان بخش این روند نیست و در سفری مکاشفه‌ای و استعاره‌ای که بری جنکینز، کارگردان فیلم برای این کاراکتر در نظر گرفته ما او را در میانسالی نیز در همان حالت سرگشتگی و زیر سایه مهتاب ولی در تاریکی برخاسته از ندانستن و نارضایتی می‌بینیم.

 

 

 

 

 

 

فیلم مهتاب مهتاب بری جنکینز تری وانته رودز آندره هولند
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین