کد خبر: 31781 A

کارگردان فیلم سینمایی "بنفشه آفریقایی" گفت: پس از انتخاب فاطمه معتمدآریا، وی حضور سعید آقاخانی را توصیه کرد که پیشنهاد بسیار خوبی بود.

ایران آرت: در دومین روز سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، نشست خبری فیلم "بنفشه آفریقایی" با حضور مونا زندی حقیقی (کارگردان)، رضا بابک، مریم شیرازی و ندا جبراییلی (بازیگران)، پیمان یزدانیان (آهنگساز)، علیرضا شجاع نوری (تهیه کننده) و حمید بابابیگی (فیلمنامه نویس) و با مجری گری محمود گبرلو برگزار شد.

در ابتدای این نشست فاطمه معتمدآریا از طریق ارتباط تصویری گفت: خیلی خوشحالم عوامل فیلم را می بینم. ممنونم از تمام زحماتی که بابت تهیه این فیلم کشیدید.

مونا زندی حقیقی هم در مورد نحوه انتخاب و چینش بازیگران گفت: صد درصد، آقای بابک انتخاب ما برای نقش فریدون بود.یکی از سختی های کار پیر کردن آقای بابک بود به گونه ای که پشت شان خم و تکیده شود.

زندی حقیقی افزود: پس از انتخاب فاطمه معتمدآریا، وی حضور سعید آقاخانی را توصیه کرد که پیشنهاد بسیار خوبی بود.

به گزارش ایرنا، زندی حقیقی در مورد انتخاب نام فیلم اضافه کرد: نام فیلم در ابتدا "بازان تابستان" بود و بعد نامش به "زنگاری" تغییر یافت.در ادامه کم کم خود بنفشه آفریقایی در داستان نقش ویژه ای گرفت و بالا آمد.ضمن اینکه بنفشه آفریقایی گیاه بسیار ویژه ای است و به همین علت با شخصیتی مثل شکوه همخوانی داشت و در نهایت به این اسم رسیدیم.

کارگردان فیلم در مورد مواجهه مخاطبان با تم داستان گفت: امیدوارم مخاطبان، این فیلم را دوست داشته باشند. بازخوردهایی هم که دریافت کرده ام بازخوردهای خوبی بوده است.مخصوصا خانم ها که از لحاظ شخصیتی دوست داشتند همانند شکوه باشند.

زندی حقیقی در پاسخ به این سوال که "با توجه به واقعی بودن داستان فیلم، تا چه حد داستان پردازی کارگردان در فیلم موثر بوده" اظهار داشت: کلیت فیلم و اینکه زنی شوهر سابقش را از خانه سالمندان به خانه می آورد و مسائلی اینچنینی، کاملا واقعی است اما برخی مسائل مثل رنگرز بودن شکوه زاییده ذهن فیلمنامه نویس است.

علیرضا شجاع نوری تهیه کننده فیلم نیز گفت: دنبال ساخت فیلمی بودیم که به حال دل ما ایرانی ها بیاید.اگر می خواهیم به سمت جهان گیر شدن سینمای خودمان برویم باید روایتگر داستان هایی باشیم که آن را زیست می کنیم.

رضا بابک در پاسخ به سئوالی در مورد تقسیم نقش ناعادلانه میان دو مرد حاضر در فیلم گفت: من این مورد را قبول ندارم و به نظرم در داستان، توازن برقرار بود.سعی همه ما این بود که بتوانیم به کاراکترهای خاص خودمان برسیم نه به چیزی که نمود بیرونی داشته باشد.بسیاری از اتفاق ها بین ما فقط در یک نگاه یا یک واژه کوتاه بود.من زیاد این ناعدالتی در توزیع نقش بین دو شخصیت مرد در فیلم را قبول ندارم.

جشنواره فیلم فجر فاطمه معتمدآریا رضا بابک بنفشه آفریقایی مونا زندی حقیقی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین