کد خبر: 31745 A

فیلم "مرز" ساخته علی عباسی شش جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم را از جوایز سالانه "گلدابگ" معروف به اسکار سینمای سوئد دریافت کرد.

ایران آرت: در جوایز سالانه "گلدابگ" که به عنوان مهم‌ترین جایزه سینمای سوئد از سوی آکادمی فیلم این کشور برگزار می‌شود، فیلم "مرز" به کارگردانی علی عباسی موفق به کسب شش جایزه بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اصلی زن (او ملاندر)، بازیگر نقش مکمل مرد (ای رو میلونوف) و همچنین جوایز بهترین صدابرداری، چهره پردازی و جلوه‌های ویژه بصری شد.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین، فیلم "مرز" در جشنواره کن سال گذشته موفق به کسب جایزه بهترین فیلم بخش نوعی نگاه کن شد و تحسین منتقدین را برانگیخت. ساخته این کارگردان ایرانی درباره دو موجود عجیب ومتفاوت با مشکلات کروموزومی است که یکی از آنها به سوی خیر و یکی به سوی شر تمایل دارد، فیلم در واقع درباره مشکلات افراد متفاوت در جامعه است.

"مرز" به عنوان نماینده سینمای سوئد در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار انتخاب شده‌ بود اما نتوانست به جمع نامزدهای نهایی این شاخه راه یابد. البته این فیلم در شاخه بهترین چهره پردازی نامزد نهایی اسکار ۲۰۱۹ است.

فیلم "جالوت" ساخته "کارل ژاور" نیز چهار جایزه از جمله بهترین کارگردانی را از جوایز سالانه آکادمی فیلم سوئد دریافت کرد.

 

اسکار علی عباسی فیلم مرز اسکار سینمای سوئد گلدابگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین