کد خبر: 307 A

رضا کیانیان در یک برنامه تلویزیونی تابو شکنی کرد.

ایران آرت : رضا کیانیان گفت مارلون براندو را بازیگر خوبی نمی داند، زیرا غریضی بازی می کند. 

رضا کیانیان در گفتگو با اکبر نبوی در برنامه "چشم شب روشن" شبکه چهار سیما گفت می خواهد دست به یک تابوشکنی بزند و نظرش درباره بازیگران هالیوودی را بگوید، او گفت :"  براندو نقش های متفاوتی ندارد، برخی می گویند شاید در زمانه ای می زیست که فرصت نقش های متفاوتی به او پیشنهاد نمی شد اما من می گویم وقتی من رضا کیانیان می توانم نقش های گوناگون بازی کنم او نمی توانست؟ "

بازیگر یک بوس کوچولو گفت:"  داستین هافمن و آل پاچینو را بازیگران بهتری می دانم. هر چند که هافمن نسبت به گذشته افول و تام هنکس به مراتب رشد بیشتری کرده است. "

کیانیان در عین حال گفت :" من پنج کتاب درباره بازیگری نوشتم و از سوئد خواستند که درباره یکی از آنها ورک شاپ بدهم اما اینجا کسی از این کتاب ها سخنی نمی گوید. "

او در بخش دیگری از این برنامه گفت:" احوال بازیگری در تلویزیون بد است،  چون تعداد سریال‌ها زیاد نیست. وضعیت بازیگری در تئاتر خوب است، چون چند روز پیش با مسئول جشنواره تئاتر فجر صحبت می‌کردم و به این اشاره کرد که بین ۱۱۵ تا ۱۵۰ تئاتر در ماه اجرا می‌شود."

کیانیان در پاسخ به نظر مجری برنامه که معتقد بود" بازیگر جوان اول کم داریم" گفت:" جوان اول داریم، اما شکل آن تغییر کرده است. طی دوره‌ای در هالیوود قاعده این بود که جوانان خوش تیپ و قد بلند باشند و تمام هنرها را بدانند، اما از دوره‌ای داستین هافمن و آل پاچینو که ظاهر خوبی نداشتند، جوان اول شدند.

بیضایی گفت نقش عاشق نمی‌توانی بازی کنی

کیانیان با بیان اینکه نظر شما برایم جالب است، عنوان کرد: برای یکی از کتاب‌هایم به نام «بازیگری در قاب» با تعدادی از بزرگان سینما مصاحبه داشتم که بهرام بیضایی نیز یکی از آن‌ها بود و به من گفتند به نظرم نمی‌توانی نقش عاشق بازی کنی چون نگاه تو خاص است. پس از آن در یک مقطع زمانی خاص، عده‌ای دیگر معتقد بودند که غیر از نقش روشنفکر نمی‌توانی بازی کنم، اما پس از آن «فرش باد» را که شخصیتی زرنگ بود و «یک حبه قند» را که شخصیتی ساده در آن داشتم، بازی کردم.

 

 

 

 

آل پاچینو رضا کیانیان رابرت دنیرو تام هنکس داستین هافمن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین