کد خبر: 30596 A

رابرت زمکیس بار دیگر بر تصمیم خود بر عدم ساخت ادامه مجموعه فیلم‌های "بازگشت به آینده" پافشاری کرد.

ایران آرت: رابرت زمکیس کارگردان سرشناس آمریکایی بار دیگر آب پاکی را روی دست طرفداران فیلم "بازگشت به آینده" ریخت و ساخت ادامه‌ای دیگر بر این تریولوژی را منتفی دانست. زمکیس پیش از نیز اعلام کرده بود که ساخت هر گونه دنباله بر این مجموعه زمانی میسر است که او مرده باشد!

"بازگشت به آینده" فیلمی علمی تخیلی به کارگردانی رابرت زمکیس است که در سال ۱۹۸۵ با حمایت مجموعه تحت هدایت استیون اسپیلبرگ یعنی Amblin Entertainment تولید شد.

به گزارش مهر، داستان فیلم درباره پسری به نام مارتی مک‌فلای است که به صورت تصادفی در زمان سفر می‌کند و از سال ۱۹۸۵ به ۱۹۵۵ منتقل شده و به صورت اتفاقی باعث بر هم خوردن رابطه بین پدر و مادرش در گذشته می‌شود. مارتی باید تغییری که در گذشته ایجاد کرده را اصلاح کرده و کاری کند تا والدینش دوباره عاشق یکدیگر شوند و بعد راهی جهت بازگشت به سال ۱۹۸۵ بیابد.

داستان فیلم از موضوعات موردتوجه در زمان خود بود و "بازگشت به آینده" با فروشی ۳۸۱ میلیون دلاری پرفروش‌ترین فیلم سال ۱۹۸۵ و نامزد چندین جایزه اسکار و گلدن گلوب شد. بعد از آن دو دنباله دیگر بر این فیلم ساخته شد؛ "بازگشت به آینده قسمت۲"(۱۹۸۹) و "بازگشت به آینده قسمت۳"(۱۹۹۰) که هر دوی آن‌ها نیز مورد توجه واقع شدند تا پرونده این سه‌گانه بسته شود.

از آن زمان به بعد همواره تقاضا برای ساخت ادامه این فیلم وجود داشت اما زمکیس هیچگاه برای ادامه این داستان وسوسه نشد. در دوره تازه‌ای از این درخواست‌ها چندی پیش نتایج یک نظرسنجی آنلاین که به سرعت در میان سینمادوستان گسترش یافت، مشخص کرد که "بازگشت به آینده ۴" یکی از پرتقاضاترین دنباله‌های بالقوه در دنیای سینما است. با این وجود به نظر می‌رسد رابرت زمکیس همچنان بر رای خود استوار است؛  خبری که حتما طرفداران این مجموعه را ناامید خواهد کرد.

زمکیس درباره این نظرسنجی و در پاسخ به این سوال که آیا همچنان تا پای جان در برابر ساخت ادامه این فیلم می‌ایستد، گفته است: آه، بله خدایا. آن‌هایی که این نظرسنجی را راه انداختند حتما فکر می‌کردند این سوال مهمی است که باید برای پرسیدن آن هزینه کنند، اما آیا فکر نمی‌کنید ما خودمان می‌توانستیم همین جواب را به آن‌ها بدهیم!؟ نتایج این نظرسنجی تایید چیزی بود که از قبل می‌دانستیم و گویای این حقیقت است که طرفداران، این فیلم را دوست دارند و فکر می‌کنند اگر ساخت ادامه این داستان ممکن باشد، تماشای آن دلپذیر است. ولی آن‌ها باید متوجه باشند چنین امکانی وجود ندارد.

هالیوود رابرت زمکیس بازگشت به آینده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین