کد خبر: 30365 A

رئیس‌جمهور سابق آمریکا فهرستی از فیلم‌ها، کتاب‌ها و قطعات موسیقی موردعلاقه‌اش در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد.

ایران آرت: باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا در فیس بوک خود فهرستی از کتاب‌هایی را نوشته که سال ۲۰۱۸ آن ها را خوانده است. او همچنین فهرستی از آهنگ‌های مورد علاقه و فیلم‌هایی که تماشا کرده را نیز منتشر کرده است. اوباما سال ۲۰۱۸ موفق شده ۲۹ کتاب بخواند که "شدن" به قلم میشل اوباما یکی از آن کتاب‌ها است. کتاب Becoming یا همان شدن میشل اوباما، بانوی اول پیشین آمریکا در حال حاضر یکی از پرفروش کتاب‌های جهان است و در میان کتاب‌های مورد علاقه اوباما هم در ردیف نخست دیده می‌شود. در میان آثار فرهنگی و هنری مورد علاقه اوباما آثار هنرمندان و نویسندگان سیاه‌پوست نیز به چشم می‌خورد.

سنت همیشگی اوباما

به گزارش یورونیوز، باراک اوباما نوشته "همانطوری که سال ۲۰۱۸ رو به پایان گذاشته من به سنت همیشگی‌ام برای در میان گذاشتن فهرست پایان سال با شما ادامه می‌دهم. در واقع این کار به من فرصت می‌دهد تا لحظه‌ای درنگ کنم و سالی که گذشت را از منظر کتاب‌هایی که خوانده‌ام، آهنگ‌هایی که گوش داده‌ام و فیلم‌هایی که تماشا کرده‌ام به یاد بیاورم. این کار همچنین این شانس را به من می‌دهد تا نام برخی نویسندگان و هنرمندان و داستان‌نویسان مستعد را مطرح کنم. برخی نام‌ها آشنا هستند و برخی دیگر را تا به حال نشنیده‌اید."

اشاره‌ای به برخی از کتاب‌ها و فیلم‌ها

کتاب "شدن" نوشته میشل اوباما، ازدواج آمریکایی نوشته تایاری جونز، آمریکایی نوشته چیماماندا ادیچی، نردبان شکسته نوشته کیت پین و تارا وستور، واقعیت نوشته هانس روزلینگ و آینده ( راز یک خانواده) به قلم الکس واگنر از جمله کتاب‌هایی است که اوباما آنها را خوانده است.

او ۱۵ فیلم هم تماشا کرده، در میان فیلم‌هایی که باراک اوباما در سال ۲۰۱۸ دیده نام فیلم نابودی، پلنگ سیاه، مرگ استالین، بی ردِپا، بلک کلنزمن، حمایت از دخترها، آیا تو همسایه من نیستی، سوختن و چشم‌انداز به چشم می‌خورد. اما در پایان به فهرست ۲۳ آهنگ مورد علاقه‌اش در سال ۲۰۱۸ نیز اشاره کرده که نام آهنگی از بیانسه نیز در‌آن به چشم می‌خورد.

باراک اوباما بیانسه میشل اوباما کتاب شایسته کتاب شدن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین