کد خبر: 30263 A

ستاره هنگ‌کنگی فیلم برنده اسکار "ببر خیزکرده، اژدهای پنهان" قصد دارد ثروت ۷۲۰ میلیون دلاری خود را پس از مرگ صرف کارهای خیر کند.

ایران آرت: چون یون-فت که برای تماشاگران غربی با بازی در "دزدان دریای کارائیب" شناخته می‌شود، در سال‌های اخیر برای مردم سرزمین مادری خود یک چهره محبوب و دور از هیاهو بوده است. او نخستین‌بار سال ۲۰۱۵ وارد فهرست نشریه فوربس شد و همراه با راسل کرو در رده ۲۴ پردرآمدترین بازیگران مرد هالیوود قرار گرفت. با این حال می‌خواهد همه دارایی‌اش را پس از مرگ به خیریه‌ها ببخشد.

به گزارش همشهری آنلاین، یون-فت در کشور ثروتمند هنگ‌کنگ میلیاردر نیست اما همین ستاره چندمیلیون دلاری از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کند و برای دیدن فیلم خودش در صف می‌ایستد و بلیت می‌خرد. او درباره تصمیم خود برای میراث ۵.۶ میلیارد دلاری‌اش (دلار هنگ‌کنگ معادل ۷۰۰ میلیون دلار آمریکا) به یک رسانه کره‌جنوبی گفت: "این پول چیزی نیست که تا ابد دست تو باشد. وقتی یک روز بروی، باید آن را در اختیار دیگران بگذاری تا استفاده کنند. همسرم هم از این تصمیم به شدت حمایت می‌کند."

فاصله درآمدی میان ثروتمندان و فقیران در هنگ‌کنگ به بیشترین میزان در تقریبا ۵۰ سال اخیر رسیده است؛ آن هم در کشوری که سال‌ها مستعمره بریتانیا بوده و در دو دهه گذشته تحت حاکمیت چین روزگار گذرانده است. قیمت‌های بسیار بالا و افزایش هزینه زندگی فراتر از توان دستمزد بسیاری از مردم عادی است و آپارتمان‌ها چنان فشرده شده‌اند که چند نسل از یک خانواده ناچارند کنار هم در یک خانه زندگی کنند.

با وجود میل شدید پولدارهای هنگ‌کنگ برای به رخ کشیدن ثروت خود، یون-فت درست خلاف جریان آب این گروه شنا کرده و این روزها با لقب "برادر فت" بین مردم عادی شناخته می‌شود. جاسمین تن، همسر ستاره هنگ‌کنگی مدتی پیش اعتراف کرد او معمولا در غذافروشی‌های ارزان کنار خیابان غذا می‌خورد و گوشی نوکیای بسیار قدیمی خود را فقط وقتی کنار گذاشت که دیگر قابل استفاده نبود.

اسکار دزدان دریایی کارائیب هنگ کنگ ببر خیزکرده، اژدهای پنهان چون یون-فت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین