کد خبر: 29228 A

نمایش فیلم "مغزهای کوچک زنگ‌زده" ساخته هومن سیدی در آخرین روز جشنواره فیلم تالین با تمجید سایت این رویداد سینمایی رو به رو شد.

ایران آرت: نوید محمدزاده که سال پیش نیز با فیلم "خفگی" در جشنواره فیلم تالین حاضر بود، امسال سرانجام با فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده" جایزه بازیگری جشنواره‌ی کشور استونی را به خود اختصاص داد، البته به دلیل بازی در نمایش "بینوایان" نتوانست در این جشنواره حضور داشته باشد.

به گزارش ایسنا، سایت جشنواره فیلم تالین به تمجید از فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده" و نوید محمدزاده پرداخته است .در سایت جشنواره فیلم تالین آمده است: محمدزاده در این فیلم از ترفند تغییر شکل باور نکردنی‌ استفاده کرده که معمولا در برندگان اسکار شاهد آن هستیم. شخصیت جنجالی او در فیلم (شاهین) بیانگر توامان نفرت و درد است که در نوع خود یک مسترکلاس بازیگری است. 

هومن سیدی که برای پنجمین ساخته بلند سینمایی خود در مراسم اختتامیه جشنواره تالین حضور داشت، به نمایندگی از عوامل این فیلم، جایزه بازیگری نوید محمدزاده را دریافت کرد.

شاید باورتان برایتان ساخت باشد اما می‌توان فیلم "مغزهای کوچک زنگ‌زده" را یک درام گانگستری ایرانی نامید که اشاراتی نیز به سریال مافیایی و آمریکایی "سوپرانونز" نیز دارد، گرچه داستان فیلم در زاغه‌نشین‌های تهران می‌گذرد. "مغزهای کوچک زنگ‌زده" فیلمی بسیار خاص در بستر سینمای ایران است، کشوری که سالانه در آن 150 فیلم ساخته می‌شود. 

"دبورا یانگ" منتقد آمریکایی نشریه هالیوود ریپورتر نیز پیش از این فیلم "مغزهای کوچک زنگ‌زده" ساخته هومن سیدی استعداد نوظهور سینمای ایران را مهیج‌ترین فیلم-ژانر در بازار جشنواره فجر معرفی کرده بود که به خوبی می‌تواند در عرصه بین‌المللی نیز مخاطبان را جذب کند. 

57789309
هومن سیدی در اختتامیه جشنواره تالین

"مغزهای کوچک زنگ‌زده" به تهیه‌کنندگی سعید سعدی با نقش آفرینی بازیگرانی چون نوید محمد زاده، فرید سجادی حسینی و فرهاد اصلانی با حضور نازنین بیاتی با معرفی نوید پور فرج، مرجان اتفاقیان، هامون سیدی ، از جمله آثار به نمایش درآمده در سی‌و ششمین جشنواره فیلم فجر بود که توانست سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را به دست آورد.

در خلاصه داستان "مغزهای کوچک زنگ زده" آمده است که "میگن اگه چوپان نباشه گوسفندها تلف میشن، یا گم میشن یا گرگ بهشون میزنه یا از گرسنگی میمیرن، چون مغز ندارن. هرکی که مغز نداره به چوپان احتیاج داره، یه چوپان دلسوز... چوپان حکم پدر گوسفندها رو داره، آدم بدون پدر هیچی نیست. این چوپانه ما همه گوسفنداشیم، اون به ما میگه کِی بریم، کجا بریم، چی کار کنیم، کِی بشینیم، کِی پاشیم، کِی بمیریم ..."

هومن سیدی نوید محمدزاده مغزهای کوچک زنگ زده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین