کد خبر: 28674 A

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در دهمین دوره جوایز "گاورنر" از چندین سینماگر با اعطای جایزه اسکار افتخاری تقدیر کرد.

ایران آرت: در جوایز "گاورنر" ۲۰۱۸ که از امسال به سبب آتش‌سوزی‌های بزرگ در کالیفرنیا بدون مراسم فرش قرمز برگزار شد، "جان بیلی" رئیس آکادمی در صحبت‌هایی عنوان کرد که بیش از ۱۴۰۰ نفر از آمریکایی‌ها براثر این آتش‌سوزی‌ها بی‌خانمان شده‌اند و بخشی از تاریخ ما نیز در کمپانی پارامونت که محل نمایش تابستانی فیلم‌های صامت بود از دست رفته است. 

به گزارش ایسنا، در این مراسم از "سیسیلی تایسون" بازیگر ۹۳ ساله آمریکایی که دوره فعالیت هنری‌اش از فیلم "صدای بلند" تا فیلم "خدمتکاران" را شامل می‌شود، "لالو شیفرین" آهنگساز ۸۶ ساله فیلم‌هایی چون "لوک خوش دست"، "هری کثیف" و "ساعت شلوغی" و "ماروین لوی" مسئول امور تبلیغاتی فیلم‌ها در  هالیوود با اعطای جایزه اسکار افتخاری تقدیر به عمل آمد.

"ماروین لوی" همکاری خود را "استیون اسپیلبaرگ" از سال ۱۹۷۷ و فیلم "برخورد نزدیک از نوع سوم" آغاز کرد و در ادامه در فیلم‌های "ای تی"، "فهرست شیندلر" و "لینکلن" نیز به همکاری با "اسپیلبرگ" ادامه داد. 

آکادمی اسکار همچنین جایزه یادبود "ایروینگ جی.تالبرگ" را به "کاتلین کندی" و "فرانک مارشال" زوج تهیه‌کننده هالیوودی اعطاء کردند که تهیه‌کنندگی مجموعه فیلم‌های "بورن"، "مونیخ"، "حس ششم" را بر عهده داشته‌اند. "کاتلین کندی" در سال ۲۰۱۲ از ریاست کمپانی کندی/مارشال کناره گیری کرد تا ریاست کمپانی لوکاس فیلم را بر عهده بگیرد.

وی اولین زنی است که از ابتدای اعطای جایزه "ایروینگ جی.تالبرگ" در سال ۱۹۳۷، موفق  به کسب جایزه می‌شود. 

"کلینت ایستوود" و "تام هنکس" از جمله چهره‌های سرشناس سینمایی حاضر در مراسم دهمین دوره جوایز سینمایی گاورنر آکادمی اسکار بودند. 

اسکار کلینت ایستوود تام هنکس کاتلین کندی اسکار 2019 جان بیلی سیسیلی تایسون فرانک مارشال لالو شیفرین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین