کد خبر: 28451 A

هشتمین جشنواره فیلم مالاتیا با نمایش فیلم "روزهای نارنجی" به کار خود ادامه داد.

ایران آرت: روز گذشته ۲۱ آبان فیلم "روزهای نارنجی" جدیدترین ساخته آرش لاهوتی در هشتمین جشنواره فیلم مالاتیای ترکیه به نمایش درآمد. "روزهای نارنجی" یکی از ۱۲ فیلم بخش "فیلم‌های بلند بین الملل" است که برای جایزه این بخش رقابت می کند.

به گزارش مهر، ریاست هیات داوران این دوره جشنواره مالاتیا بر عهده نوری بیلگه جیلان (کارگردان ترک برنده نخل طلای کن) و مسعود رایگان، امیرمسعود سهیلی و محمد اطبایی از اعضای هیات داوران در بخش های گوناگون جشنواره هستند.

08bc1800ebaa9d2d1b3a09c343e22dcd

همچنین سینه ایران که زیرنظر اطبایی اداره می شود از برگزاری جلسه مسترکلاس نوری بیلگه جیلان با حضور بیش از هشتصد نفر سینماگران جوان و مهمانان خارجی جشنواره در صبح روز گذشته خبر داد که طی آن او به پرسش های مختلف حاضران درباره شیوه فیلمسازی خود پاسخ داد.

"سلاخ" به کارگردانی رسول ایرانزاد آقامیرلو در بخش فیلم کوتاه بین الملل محصول مشترک ایران و اسپانیا و "حیوان" به کارگردانی بهرام و بهمن ارک در بخش پانوراما از دیگر فیلم های ایرانی حاضر در این جشنواره هستند.

خوک، اژدها وارد می شود، شاهزاده روم و ۳ رخ نیز در این جشنواره حضور دارند.

هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم مالاتیای ترکیه از نهم نوامبر (۱۸ آبان) آغاز شده و تا ۱۵ نوامبر (۲۴آبان) ادامه خواهد داشت.

مسعود رایگان نوری بیلگه جیلان جشنواره فیلم مالاتیا محمد اطیابی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین