کد خبر: 278 A

سخنرانی جمشید مشایخی در آیین تشییع جنازه جعفر والی حیرت و تعجب همگان را برانگیخته است.

 ایران آرت: جمشید مشایخی که پس از اصغر همت پشت تریبون قرار گرفت معلوم نبود از سخنان او دلخور شده یا از قبل دلخور بود؛

او با اشاره به نمایش "در گوش سالمم زمزمه کن" در پاسخ اصغر همت گفت: "ببخشید که من آدم رک‌گویی هستم ولی در آن نمایش ولی‌اله شیراندامی بازی داشت و شخص دیگری هم جز من نبود که در واقع نقش دو پیرمرد را که قصد خودکشی داشتند بازی می‌کردیم." جالب است که همت گفته بود در آن نمایش مشایخی و عزت انتظامی  هم بازی بودند.

او با صدایی بلند و لحنی تقریبا عصبانی گفت: "یک ذره دروغ نگوییم، یک ذره همدیگر را الکی بزرگ نکنیم، تا کی چاخان؟ چرا تعارف و تعریف الکی می‌کنید؟!" مشایخی با عذرخواهی مجدد ادامه داد: "هر چه می‌خواهید به من بگویید، من عمرم را کرده‌ام. الان منتظرم، باید بروم. آن موقع نوکر حکومت و الان هم نوکر حکومت."

اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر در ابتدای مراسم تشیع پیکر جعفر والی گفت: "ما اهالی تئاتر مستقیم و غیرمستقیم وامدار تک ستاره‌های آسمان این هنر هستیم. بی‌هیچ شکی یکی از این ستاره‌های پرفروغ جعفر والی و فقدان او صدمه‌ای جبران‌ناپذیر است."

او با اشاره به این که جعفر والی تا آخرین لحظات عمر دست از کار کردن برنداشت، ادامه داد: "والی قصد داشت با همراهی ایرج راد و هرمز هدایت نمایشی را بازتولید کند که قبلا با جمشید مشایخی و عزت‌اله انتظامی روی صحنه برده بود. مطمئن هستم راد و هدایت بار او را به سرمنزل مقصود می‌رسانند تا آخرین یادگارش را تقدیم دوستانش کنند."

البته جعفر والی نمایش مورد اشاره اصغر همت را با بازی جمشید مشایخی و ولی‌اله شیراندامی و نه عزت‌اله انتظامی روی صحنه برده بود.

جمشید مشایخی عزت الله انتظامی اصغر همت جعفر والی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین