کد خبر: 27655 A

اسکارلت جوهانسون بازی در فیلمی با سرمایه‌گذاری محمد بن سلمان شاهزاه سعودی را نپذیرفته است.

ایران آرت: اسکارلت جوهانسون، بازیگر گرانقیمت هالیوود باید در یک فیلم بیوگرافیکال به کارگردانی ریدلی اسکات نقش لینزی آداریو، عکاس خبری برنده جایزه پولیتزر ایفای نقش می‌کرد، اما وقتی می‌فهمد که یکی از سرمایه‌گذاران فیلم بن سلمان سعودی است، از بازی در فیلم کناره‌گیری می‌کند.

به گزارش سی نما به نقل از گاردین، آداریو اخیراً در مصاحبه با نیویورک تایمز فاش کرده است که اسکارلت جوهانسون گفته است: مطلقاً امکان ندارد. این مرد آتش جنگ در یمن را شعله‌ور نگه می‌دارد و زنان را زندانی می‌کند.

وی اضافه می‌کند: این مسئله به قبل از قتل جمال خاشقجی برمی‌گردد، وقتی که شاهزاده یکی از سرمایه‌گذاران اصلی فیلم بود.

بن سلمان اخیراً به دست داشتن در قتل جمال خاشقجی خبرنگار واشینگتن پست در سفارت عربستان در ترکیه پس از انتقاد از قوانین بن سلمان متهم شده است.

آداریو می‌گوید: من او را شخصاً ملاقات نکرده‌ام ولی احساس می‌کنم شاهزاده قصد داشته از فیلم من برای مقاصد تبلیغاتی استفاده کند و به غرب نشان دهد به هالیوود و همه کارهای بزرگ غربی‌ها علاقه‌مند است… آیا حاضرم او در تولید این فیلم مشارکت داشته باشد؟ طبیعتاً نه. و خدا را شکر که مشارکت نخواهد داشت.

آپریل گذشته، بن سلمان به هالیوود سفر کرد تا با رؤسای استودیوها و ستارگانی مانند دووین جانسون ملاقات کند؛ ملاقاتی که اعتراضات زیادی را در پی داشت. هفته گذشته اولیور دارسی خبرنگار CNN تصویری از صفحه اینستاگرام جانسون توئیت کرد که در آن راک نوشته بود این ملاقات باعث افتخار او بوده است.

جانسون در واکنش به این اقدام خبرنگار نوشت: پست احمقانه‌ای است برای گرفتن کلیک [و لایک.] حرف‌های مرا دوباره بخوان. نوشتم به حرف‌هایش گوش دادم و چیزهایی فهمیدم. همانگونه که اکنون گوش می‌دهم و چیزهایی می‌فهمم. دست بردار مرد.

آثار آداریو بیشتر بر تنازعات بین‌المللی و به ویژه تأثیر آن روی زن تمرکز دارد. وی در حین کار در کشوری لیبی دو بار ربوده و مورد تجاوز جنسی قرار گرفت. فیلم زندگینامه او که بر اساس "این کار من است" (It’s What I Do) ساخته می‌شود، در ابتدا قرار بود توسط استیون اسپیلبرگ کارگردانی شود و جنیفر لارنس در آن به ایفای نقش بپردازد.

جوهانسون در ماه‌های گذشته به خاطر پذیرفتن نقش یک شخصیت تراجنسیتی نیز جنجال‌آفرین شده بود، تصمیمی که اعتراضات گسترده‌ای را به دنبال داشت و در نهایت باعث شد او از این پروژه جدا شود.

اسکارلت جوهانسون ریدلی اسکات محمد بن سلمان لینزی آداریو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین