کد خبر: 26679 A

نیوشا ضیغمی می‌گوید برخی خط قرمز‌‌ها و محدودیت‌ها در تلویزیون وجود دارد که برای بازیگر اذیت‌کننده است.

ایران آرت: گرچه قاطبه آثاری که در آن بازی کرده است رگه‌‌هایی کمدی و فانتزی داشته اما او کارنامه نسبتا متفاوتی دارد. از استارت بازیگری‌‌اش با سریال تاریخی «در چشم باد» تا درام‌‌هایی چون «پرتقال خونی»، «حس پنهان»، «شوریده» و یا حتی نقش کاملا متفاوتش در سریال «راستش را بگو»!

نیوشا ضیغمی یکی از کم‌حاشیه‌ترین بازیگران سینما، این روزها فیلم کمدی «هشتگ» را روی پرده دارد؛ فیلمی که ظاهری جدید را از ضیغمی رونمایی کرده است آن هم ضیغمی در نقش یک پیرمرد! روزنامه صبا به بهانه اکران این فیلم با ضیغمی به گفت‌وگو نشسته که در ادامه صحبت‌های این بازیگر را می‌خوانید.

** در وهله اول زمانی که فیلمنامه «هشتگ» را خواندم این بخش تغییر شخصیت یک زن به مرد برایم جذاب بود از سویی دیگر به‌عنوان بازیگر این فضا برایم جدید و غیرقابل لمس بود و هیچ تصوری نسبت به نتیجه آن و آنچه پیش خواهد آمد نداشتم، برای من که هیچ وجه مردانه‌ای در وجودم ندارم پذیرش این نقش یک ریسک به حساب می‌آمد. اما نکته‌ای باعث شد تا قانع شوم و این نقش را بپذیرم.

**  ببیننده قرار نیست باور کند من یک مرد هستم و به این مسئله اشراف دارد که یک زن خودش را جای یک مرد جا می‌زند به این نتیجه رسیدم این اتفاق لطمه‌ای به من به‌عنوان بازیگر و یا خود فیلم نمی‌زند. اگر فضای فیلم رئال بود قطعا ایفای نقش یک مرد را قبول نمی‌کردم ولی به هر حال این فیلم یک شانس و تجربه جالب برایم بود و باتوجه به این‌که فیلم فضای فانتزی دارد جا داشت که این کار را انجام بدهم و تجربه شیرینی را هم رقم زد.

** به سبب زمان قالب‌گیری تا زمان اجرا گریم طولانی به حساب می‌آمد و اصلا راحت نبود اما چون انتخاب کرده بودم که این کار را انجام دهم حتی با وجود زمان طولانی و سختی‌‌ها از آن لذت بردم. وقتی انتخاب می‌کنی کار را انجام دهی باید پای همه چیز آن بایستی. 

** تهیه‌کنندگی خیلی تجربه جذابی است اما به هر حال حواشی آن زمان بسیار آزاردهنده بود، دوست دارم مجددا آن را تجربه کنم ولی کمی بعدتر!

** در هالیوود و یا بالیوود برای ستاره‌سازی تلاش بسیاری می‌شود اما ما سینمای ستاره‌سازی نداریم و پشت پرده سینما چنین اتفاقی جذابیت ندارد، نمی‌خواهند و یا هر چیز دیگر! اساسا حتی اگر کسی هم به این سمت و سو برود یا با او موافقت نمی‌کنند و یا حتی آن را سرکوب می‌کنند.

** البته ما نمی‌توانیم سلیقه مردم را تغییر دهیم درنهایت مخاطب دوست دارد بازیگر ستاره داشته باشد. به نظرم در سینمای ایران تجمیع چند اتفاق سبب می‌شود یک فیلم موفق شود: فیلمنامه جذاب، کست خوب و شرایط اکران مناسب. ما بهترین فیلم را هم بسازیم اگر نتوانیم در شرایط خوب آن را اکران کنیم هیچ فایده‌ای ندارد.

** برخی خط قرمز‌‌ها و محدودیت در تلویزیون وجود دارد که برای بازیگر اذیت‌کننده است، فارغ از این من بین سینما، تئاتر و تلویزیون خیلی خط نمی‌کشم و نمی‌گویم من فقط بازیگر سینما یا تلویزیون هستم چون بازیگر، بازیگر است. کار خوب می‌تواند بازیگر را مجاب کند که در چه مدیومی فعالیت کند اما در این بین پیشنهاد جذابی نداشتم که به خودم بگویم یک سال سینما کار نمی‌کنم و می‌روم سر این سریال و خروجی آن می‌ارزد که مدتی در سینما کار نکنم چون به هر حال بازی در سریال زمان زیادی را مطالبه می‌کند. ما بازیگرانی را داریم که مردم به‌واسطه نقششان آن‌ها را می‌شناسند و اتفاقا در تلویزیون بودند.

** امیدوارم تلویزیون باز هم به دوران اوج خودش برگردد همان زمان که سریال «در چشم باد» پخش می‌شد. به‌جرأت می‌توانم بگویم این سریال چند پله از کارهای سینمایی بالاتر بود. بازیگر دوست دارد در کار خوب بازی کند حال چه فرقی می‌کند این کار خوب در سینما باشد یا تلویزیون!

تلویزیون نیوشا ضیغمی فیلم هشتگ هشتگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین