کد خبر: 26035 A

رئیس آکادمی سینمای اسپانیا گفت: اصغر فرهادی در زمره فیلمسازان بزرگ تاریخ سینما از جمله فلینی و کوروساوا است.

ایران آرت: ماریانو بارروسو در جمع  اعضای این آکادمی و گروهی از فیلمسازان جوان در مادرید گفت که ساخت فیلم توسط فرهادی در اسپانیا بسیار اتفاق با ارزشی است. وی از فرهادی خواست که به فعالیت هنری خود در اسپانیا همچنان ادامه دهد و تاکید کرد که آغوش سینمای این کشور برای او همیشه باز است.

به گزارش ایسنا، این گروه برای شرکت در یک مستر کلاس فیلمساز ایرانی در محل آکادمی سینما اسپانیا گرد آمده بودند. فرهادی برای شرکت در مراسم آغاز نمایش عمومی فیلم تازه خود "همه می‌دانند" به مادرید سفر کرده است.

رئیس آکادمی سینمای اسپانیا با ستایش کار تازه فرهادی گفت که فیلمساز ایرانی با شگفتی فیلمی کاملا اسپانیایی  ساخته است. او گفت اصغر فرهادی در زمره فیلمسازان بزرگ تاریخ سینما از جمله فلینی و کوروساوا است.

اصغر فرهادی در پاسخ به سوالی در باره تجربه چالش زبان در کار با بازیگران گفت: طبیعتا این امر یک چالش است ولی امتیازهایی هم برای کارگردان به همراه میاورد.

وی توضیح داد: وقتی از طریق مترجم با  بازیگر صحبت می‌شود، زیاده گویی‌ها و شرح و بسط اضافی در کار نیست و مستقیم و روشن خواسته کارگردان به بازیگر منتقل می‌شود.

به گفته وی گاهی زیاده گویی و توضیح بسیار ،خود سبب سوتفاهم می‌شود.

وی اضافه کرد:این شرایط کارگردان را وادار می‌سازد تا به چشم‌ها، رفتار و حرکات بازیگران بیشتر توجه کند که این مساله امتیاز مهمی است.

فیلم تازه فرهادی از جمعه شب در سینماهای سراسر اسپانیا به نمایش درآمد. 

چهارشنبه شب نیز نمایش ویژه‌اش در دو سالن مجموعه سینمایی  کایائو مادرید صورت گرفت که در آن وزرای فرهنگ و دارایی اسپانیا به همراه بازیگران و صدها تن از اهل هنر و فرهنگ این کشور شرکت کردند.

آکادمی سینمای اسپانیا به تازگی اصغر فرهادی را به عنوان عضو افتخاری هیئات امنای این آکادمی معرفی کرد.

اصغر فرهادی همه می دانند کوروساوا فلینی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین