کد خبر: 25713 A

مشهورترین فیلم‌های تاریخ سینما از "بر باد رفته" گرفته تا "غرور و تعصب" و "تایتانیک" هم گاف‌های عجیبی دارند.

ایران آرت: هر سال هزینه بسیاری صرف ساخت هزاران فیلم سینمایی در سراسر جهان می‌شود که در این میان تنها تعداد محدودی به عنوان یک اثر ماندگار در تاریخ سینما به ثبت می‌رسند اما حتی این آثار ماندگار هم از اشتباه مبرا نیستند و به رغم موفقیت‌های بی‌شمار، اشتباهاتی نیز دارند. به گزارش برترین‌ها، برخی از این گاف‌های فیلم‌های سینمای جهان را مرور می‌کنیم.

غرور و تعصب

غرور و تعصب

«غرور و تعصب» به کارگردانی جو رایت برگرفته از رمان مشهور «غرور و تعصب» از نویسنده انگلیسی جین آستین است. قهرمان این فیلم، زمان زیادی را به پیاده‌روی و گشت‌وگذار در بیرون از خانه اختصاص می‌دهد اما چکمه‌ای که او به پا کرده از برند «ولینگتون» است که حدود 50 سال بعد از انتشار آن کتاب تولید و روانه بازار شد!


تروی

تروآ

«تروی» فیلم حماسی اکشن آمریکایی محصول سال ۲۰۰۴، با بازی برجسته برد پیت در نقش «آکیلیس» (آشیل) است. محاصره قلعه تروی در این فیلم چند هفته طول کشید، در حالی که در واقعیت مدت آن 10 سال بود! «آگاممنون» و «منلائوس» نیز در جنگ کشته نشدند. در واقع «آگاممنون» پس از بازگشت به خانه توسط همسرش کشته شد، «منلائوس» نیز به خاطر کهولت سن و به طور طبیعی، چندین سال پس از جنگ از دنیا رفت. همچنین چشم‌های کشته‌شدگان فیلم با سکه پوشیده شده بود، در حالی که سکه در آن زمان وجود نداشت!


شجاع ‌دل

شجاع دل

«شجاع ‌دل» فیلمی حماسی محصول سال ۱۹۹۵ است. این فیلم نیز برخی اشتباهات تاریخی و مکانی دارد. به عنوان مثال رابطه دو شخصیت اصلی داستان با نام «ویلیام والاس» و ملکه «ایزابلا» واقعیت خارجی نداشت. علاوه بر آن، شخصیت‌های آن دامن اسکاتلندی به تن می‌کردند که تا 200 سال پس از آن دوران طراحی نشده بود!


تایتانیک

تایتانیک

شاید به نظر برسد که عاشقانه «تایتانیک» محصول سال ۱۹۹۷، کاملاً بدون عیب و نقص است اما اگر دقت کرده باشید، این فیلم نیز گاف‌هایی دارد. به عنوان مثال «جک» در مکالمه با «رز» می‌گوید که یک بار در دریاچه «ویسوتا» ماهی گیری کرده، در حالی که این دریاچه مصنوعی در سال 1917، یعنی شش سال پس از غرق شدن تایتانیک، ساخته شده است!


بر باد رفته

بر باد رفته

فیلم کلاسیک «بر باد رفته» ساخته سال ۱۹۳۹، اگرچه با احتساب تورم قیمت بلیت، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینماست، اما در برخی از صحنه‌ها گاف‌هایی نیز دارد. به عنوان مثال در فیلم دیده می‌شود که خیابان‌های شهر با لامپ‌های برق روشن شده است، در حالی که این فیلم دوران جنگ داخلی آمریکا، یعنی سال‌های 1861 تا 1865 را نشان می‌دهد که توماس ادیسون لامپ‌های رشته‌ای را اختراع نکرده بود. این مدل لامپ‌ها در سال 1879 اختراع شدند.


الیزابت: دوران طلایی

الیزابت

تاریخ فیلم «الیزابت: دوران طلایی» به سال 1585 بازمی‌گردد، یعنی زمانی که الیزابت 50 سال داشت اما در فیلم زن جوانی را می‌بینیم که 36 سال بیشتر ندارد و سازندگان حتی اندکی گریم برای بالا بردن سن او انجام نداده اند. البته این گاف در مقایسه با گاف دیگری که درباره ایوان مخوف بود، به چشم نمی‌آید. در این فیلم، ایوان مخوف یکی از گزینه‌های ازدواج با ملکه بود، در حالی که در واقعیت او چندین سال قبل درگذشته بود!


نجات سرباز رایان

نجات سربازان رایان

«نجات سرباز رایان» یکی از مهم‌ترین فیلم‌های تاریخ سینماست. داستان این فیلم در طول نبرد نورماندی در جنگ جهانی دوم اتفاق می‌‌افتد. در این فیلم صحنه‌ای وجود دارد که در آن کاپیتان «میلر» (با بازی تام هنکس) در حال تیراندازی به سربازان دشمن است. در پس‌زمینه این صحنه یک موتورسیکلت قرار دارد که مدل آن متعلق به سال 1963، یعنی 20 سال پس از آن واقعه است!

استیون اسپیلبرگ تایتانیک جیمز کامرون غرور و تعصب بر باد رفته نجات سرباز رایان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین