کد خبر: 25535 A

مشاور سابق و جنجالی دونالد ترامپ به جشنواره ونیز می‌رود.

ایران آرت: استیو بنن مشاور سابق دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده که به گفته کارشناسان نقش قابل توجهی در پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری این کشور داشت، برای شرکت در مراسم فرش قرمز مستندی درباره خود به جشنواره ونیز می‌رود.

به گزارش آی سینما، بنن در شهر ونیز است و انتظار می‌رود فردا روی فرش قرمز برود، اما قرار نیست مصاحبه‌ای داشته باشد. ارول موریس مستندساز برجسته آمریکایی مستند جدیدش با عنوان «دارمای آمریکایی» را درباره او ساخته است.

جشنواره ونیز تایید کرده که بنن در این مراسم شرکت می‌کند اما نه به عنوان یکی از عوامل رسمی فیلم. روابط عمومی فیلم موریس هم اعلام کرده که از قبل برای شرکت او در نشست پرسش و پاسخ برنامه ریزی انجام نشده است.

این سیاستمدار و نظریه پرداز که او را یک راست‌گرای افراطی می‌دانند و دیدگاه‌های جنجالی بسیاری داشته، مقابل دوربین ارول موریس نشسته و حاصلش فیلم مستندی ۹۵ دقیقه‌ای است که طی پنج جلسه مصاحبه دو نفره ساخته شده است.

بنن چند ماه پیش از سمت خود به عنوان مشاور ارشد ترامپ کناره گیری کرد و از آن پس انتقادهایی به دولت او داشته است.

موریس که برای فیلم «مه جنگ» در سال ۲۰۰۴ جایزه اسکار برد، در آن فیلم و اثر دیگرش «دانسته ناشناخته» در قالب مصاحبه تجربه مستندسازی دارد. او «مه جنگ» را درباره رابرت مک نامارا و فیلم دوم را با حضور دونالد رامسفلد وزیر دفاع پیشین ایالات متحده ساخت.

«دارمای آمریکایی» در بخش خارج از مسابقه هفتاد و پنجمین جشنواره ونیز به نمایش درمی‌آید و سپس به جشنواره‌های تورنتو و نیویورک می‌رود.

جشنواره فیلم ونیز ترامپ دونالد ترامپ استیو بنن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین