کد خبر: 24155 A

"الدورادو" فیلمی درباره پناهندگانی که از طریق آب به اروپا می‌آیند به عنوان نماینده سوییس برای حضور در اسکار خارجی زبان ۲۰۱۹ معرفی شد.

ایران آرت: «الدورادو» ساخته مارکوس ایمهوف به عنوان نماینده سوییس در اسکار خارجی زبان معرفی شد. این مستند، ترکیبی از گذشته شخصی این کارگردان و حال امروز اروپا و تلاش برای راه‌حل انسانی بحران فعلی مهاجران است.

به گزارش مهر، در حالی که سوییس در حال برگزاری جشنواره معتبر فیلم لوکارنو است، سازمان مسئول حمایت از صنعت سینمای این کشور فیلم مارکوس ایمهوف فیلمساز کهنه‌کار را به عنوان نماینده سوییس برای ورود به رقابت اسکار خارجی زبان در سال ۲۰۱۹ انتخاب و معرفی کرد.

این دومین بار است که این کارگردان راهی اسکار می‌شود. سال ۱۹۸۱ نیز فیلم داستانی - تاریخی او با تمی تقریبا مشابه همین فیلم با عنوان «قایق پر است» این افتخار را به دست آورد.

«الدورادو» در ماه فوریه در جشنواره برلین به نمایش درآمد و تقریبا به اتفاق آرا نظرات خیلی مثبت منتقدان را جلب کرد.

ایمهوف این فیلم را مروری بر تاریخ ۴۰ سال اخیر خوانده و گفته بهتر است به این که تاریخ می‌تواند چه باشد، فکر کنیم.

او در عین حال که در فیلمش تیتر اخبار را مرور می‌کند اما داستانی از پناهندگان را نیز روایت می‌کند و از تجربیاتش از دوران کودکی حرف می‌زند.

ایمهوف همواره کارگردانی بوده که دیدگاه‌های اجتماعی داشته و نگرانی‌ از بیان تاریخ شخصی زندگی‌اش در برابر مخاطبان ندارد. او در این فیلم حتی نامه‌ها و عکس‌های خانوادگی‌اش را با مخاطبانش به اشتراک می‌گذارد.

«الدورادو» محصول مشترکی از سوییس و آلمان است.  

پناهندگان اسکار اسکار 2019 الدورادو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین