کد خبر: 24119 A

سومین فصل از سریال تلویزیونی نئونوآر و جنایی شبکه‌ HBO در ایالت آرکانزاس فضای رازآلودی را به تصویر خواهد کشید.

ایران آرت: نیک پیزولاتو، خالق سریال کارآگاه حقیقی (True Detective)، به همراه ماهرشالا علی به‌عنوان بازیگر، در حال تولید فصل سوم این سریال جنایی از شبکه HBO هستند. فیلمبرداری این فصل، در ماه فوریه امسال در رشته‌کوه اوزارک واقع در ایالت آرکانزاس آغاز شد. پیزولاتو به‌تازگی در جریان یک کنفرانس رسانه‌ای، درباره‌ی پیرنگ، شخصیت‌ها و اهمیت این ایالت در سریال صحبت کرده است. 

زومجی نوشت: مشابه فصل اول سریال که متیو مک کانهی و وودی هارلسون در آن ایفای نقش کردند و در ایالت لوئیزیانا جریان داشت، فصل سوم هم در رشته‌کوه اوزارک جریان دارد و به گفته‌ی پیزولاتو، «تجسم سفرهای عاطفی» شخصیت‌های فصل سوم خواهد بود. همچنین، فصل سوم سریال کارآگاه حقیقی در روایت داستان، رویکرد غیرخطی خود را حفظ می‌کند.

پیزولاتو درباره‌ی این‌که داستان فصل سوم سریال درباره‌ی چه خواهد بود می‌گوید: وقوع یک جرم ترسناک در قلب رشته‌کوه اوزارک، رازی که در طول دهه‌ها عمیق‌تر شده است و در سه بازه زمانی متفاوت روایت می‌شود. 

او در ادامه از ایالت آرکانزاس و فضایی که طبیعت این ایالت در اختیار آن‌ها قرار داده است تمجید می‌کند: راز نهفته در اعماق جنگل‌ها، مِه روی کوه‌ها، رودخانه‌ها، آب‌ها، خارج شدن از این محیط و احساس اندازه و مقیاس این طبیعت، ساختمان‌هایی که درباره‌ی کسانی که پیش‌تر در آن‌ها زندگی کرده‌اند داستان می‌گویند... حس می‌کنم که مردم [این طبیعت و محیط را] به‌عنوان یک کاراکتر جدید و اضافی بپذیرند؛ محیطی که «تجسم سفر عاطفی» شخصیت‌های سریال است؛ درحالی‌که همین شخصیت‌ها در حال تأثیر گذاشتن روی این سفرها هستند. 

خالق این سریال ادامه می‌دهد که در ایالت آرکانزاس «هر جایی که شما با دوربین فیلم‌برداری نگاه کنید، یک گنجینه وجود دارد.» او در این مورد می‌گوید: بعضی وقت‌ها ما چیزهایی را در این طبیعت می‌دیدیم که انگار به‌طور مستقیم از تصور یک ذهن بیرون آمده است؛ مثل این خانه‌ (البته زیاد وارد جزییاتش نمی‌شوم تا لوث نشود)، اما زمانی که ما آن را پیدا کردیم، نمی‌توانستیم باور کنیم که چنین چیزی هم وجود دارد. این خانه دقیقاً مثل همان چیزی است که من نوشته‌ام؛ نوشته‌ای که نیازمند بود تا چیز ویژه‌ای باشد. 

شخصیت علی که قرار است در نقش پلیس ایالتی آرکانزاس قرار بگیرد، هم‌سو با گفته‌های کارگردان صحبت می‌کند و از فضای خاصی که به لطف طبیعت ایالت آرکانزاس ایجاد شده است می‌گوید: اگر سریال در شهر فیتویل واقع در ایالت آرکانزاس فیلم‌برداری نمی‌شد، داستان سریال هم لطمه می‌دید؛ چون این محیط به یک شخصیت جداگانه در سریال تبدیل شده است. 

سومین فصل از سریال کارآگاه حقیقی، سال آینده از شبکه HBO پخش خواهد شد. همچنین، علی در فیلم "آلیتا: فرشته جنگ" (Alita: Battle Angel) به کارگردانی رابرت رودریگز که در ماه دسامبر امسال اکران می‌شود ایفای نقش می‌کند. 

ماهرشالا علی کارآگاه حقیقی نیک پیزولاتو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین