کد خبر: 23902 A

فیلمی با بازی تام هاردی بهترین فیلم قرن در استرالیا انتخاب شد.

ایران آرت: «مکس دیوانه: جاده خشم» بازسازی فمینیستی فیلم کلاسیک استرالیایی که «مل گیبسون» را به شهرت رساند، به عنوان بهترین فیلم استرالیایی قرن بیست و یکم برگزیده شد.

به گزارش اقتصاد برتر، پنجاه و یک منتقد فعال استرالیایی برای یافتن ۲۵ اثر برگزیده قرن حاضر در نظرسنجی وبسایت «فلیکس.کام.ای‌یو» شرکت کرده‌اند. در فهرست منتقدین اسامی آشنایی چون «ماراگارت پامرانز»، «دیوید استرتان»، «لوک باکمستر» از گاردین استرالیا، «لی پاتچ»،‌ «ویکی روچ» و «استیون رومی» در کنار منتقدین دیگری از جمله «ربکا هارکینز-کراس» دیده می‌شود.

ایده این نظرسنجی که به گفته وبسایت برگزار کننده از جهت گستردگی در نوع خود در استرالیا بی‌همتاست، از پروژه ۱۰۰ فیلم برتر تمامی ادوار وبسایت BBC در سال ۲۰۱۶ الهام گرفته شده است. در آن نظرسنجی منتقدین ۱۷۷ فیلم از ۳۶ کشور را بررسی کردند.

علاوه بر «جاده خشم» آثار دیگری از جمله درام جنائی «قلمرو حیوانات» محصول ۲۰۱۰، «سامسون و دلایلا» ساخته «وارویک تورنتون» و «چاپر» به کارگردانی «اندرو دومنیک» و بازی «اریک بانا» دیده می‌شود. نسبت منتقدین مرد به زن در این نظرسنجی تقریباً برابر بوده و ۲۶ مرد و ۲۵ زن از رسانه‌های مختلف چاپی، دیجیتال و تصویری را شامل شده است.

تام هاردی مل گیبسون مکس دیوانه: جاده خشم مکس دیوانه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین