کد خبر: 23876 A

فیلم "سیمین" بازی لاله اسکندری و محمدرضا هدایتی، سوگ‌نامه‌ای برای خشک شدن زاینده‌رود است.

ایران آرت: فیلم سینمایی «سیمین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مرتضی آتش‌زمزم به تازگی در اصفهان کلید خورده است. گروه فیلمبرداری، بخش‌‎های مربوط به گاوخونی و خانه‌های تاریخی را به اتمام رسانده‌اند و طی روزهای آینده، کار را در بستر رودخانه خشک زاینده‌رود ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرآنلاین، «سیمین» فیلمی درباره علت خشک شدن زاینده‌رود و تاثیر آن بر زندگی مردم به‌ویژه کشاورزان است. قصه در فضایی استعاری روایت می‌شود و کاراکتر مادر در آن نمادی از آب و رودخانه است. سازندگان امیدوار هستند با این فیلم، توجه مسئولان و مردم را به این فاجعه بزرگ جلب کنند که حاصل بی تدبیری و عدم مدیریت صحیح است.

18-7-28-5104225396AF6-5A54-4F7A-B38B-D74319C33638

بخش عمده‌ای از فیلم در کنار زاینده رود و تالاب گاوخونی فیلمبرداری می‌شود.

محمدرضا هدایتى، لاله اسکندرى ، محمد فیلى، جمشید صدری، پری کربلایی، سپیده مظاهری، مریم نقیب‌الذاکرین و  امیرعباس رضایى و مریم عرب‌جعفرى (بازیگران کودک و نوجوان) در این فیلم نقش‌آفرینی می‌کنند.

18-7-28-5939IMG-20180724-WA0018

آتش زمزم تهیه‌کنندگی و کارگردانی فیلم را به عهده دارد و فیلمنامه آن کار مشترک کریم روناسیان و خزر مهرانفر است. قصه این فیلم برداشتی از مستند «رودی که کشته شد» است که بدون پرده به مشکلات اصلی زاینده رود و روند خشک شدن آن می پرداخت و سال ۹۳ در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.

سازندگان با تدوین همزمان توسط کاوس آقایى در تلاش هستند تا فیلم را براى حضور در جشنواره بین‌المللى کودک و نوجوان اصفهان آماده کنند.

لاله اسکندری مرتضی آتش زمزم فیلم سیمین سیمین زاینده رود
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین