کد خبر: 23209 A

ماجرای گیر افتادن دانش‌آموزان فوتبالیست در غاری در تایلند و عملیات نجات دادن آنها در قالب فیلمی هالیوودی روایت می‌شود.

ایران آرت: شرکت پیور فیلکس اینترتینمنت که پیشینه‌ای طولانی و درخشان در تولید فیلم‌های معناگرا و خانوادگی دارد، پروژه‌ای سینمایی با بودجه 45 میلیون دلاری درباره یکی از مهم‌ترین رویدادهای چند هفته اخیر دنیا می‌سازد؛ اتفاقی که بسیاری از مردم سراسر جهان سرنوشت 12 کودک و یک بزرگسال درگیر در آن را به مدت حدود سه هفته با دعای زیر لب پیگیری می‌کردند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، مایکل اسکات، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل پیور فلیکس از مدت‌ها پیش به محل گیر افتادن فوتبالیست‌های نوجوان در غاری در تایلند رفته بود و اطلاعات مورد نیاز را برای ساختن فیلمی داستانی جمع‌آوری می‌کرد. او در این باره می‌گوید: «شجاعت و قهرمانی‌هایی که من در این روزها شاهدش بودم، به شکلی حیرت‌انگیز الهام‌بخش است و داستان آن می‌تواند دستمایه تولید فیلمی سینمایی برای شرکت ما باشد.»

پیور فلیکس بیش از همه با مجموعه «خدا زنده است» شناخته می‌شود؛ سه‌گانه سینمایی که نخستین آنها با بودجه دو میلیون دلار تولید شد، بیش از 65 میلیون دلار فروخت و زمینه را برای تولید دو فیلم دیگر فراهم کرد. فیلم دوم با 25 میلیون دلار (پنج برابر هزینه تولید) به کار خود پایان داد و «خدا زنده است3: نوری در تاریکی) ماه مارس امسال یک شکست مطلق در گیشه سینماهای آمریکا بود.

البته سینمایی کردن این ماجرا کاری بسیار سخت برای اسکات و همکارانش خواهد بود. آنها باید ابتدا با هر 12 بازیکن و خانواده‌هایشان به توافق حقوقی برسند، نظر تنها مربی حاضر در غار را جلب کنند و البته مشکلی هم با اعضای گروه نجات نداشته باشند. به این ترتیب می‌توانند روایت‌های دست اول از آنچه بیرون و درون غار گذشته به دست بیاورند. بچه‌های گیرافتاده در غار بین 11 تا 16 سال دارند. ضمن اینکه بازسازی عملیات نجات بسیار پرهزینه خواهد بود.

یکی از پروژه‌های مشابه پیور فلیکس «33» بود که با موضوع نجات معدنچیان شیلیایی با بازی آنتونیو باندراس در سال 2015 ساخته شد. در آن ماجرا که هشت سال پیش رخ داد، 33 معدنچی به مدت 69 روز در عمق زمین گرفتار بودند و در نهایت نجات یافتند. آن فیلم با بودجه 24 میلیون دلار تولید شده بود.

تایلند هالیوود فوتبالیست خدا زنده است مایکل اسکات
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین