کد خبر: 2298 A

در حالی که دستندرکاران فیلم موزیکال "لا لا لند" به عنوان بهترین فیلم هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار روی سن آمدند، ناگهان فیلم مهتاب به عنوان بهترین فیلم اعلام شد و روشن شد اعلام کننده نام را به اشتباه خوانده است.

ایران آرت : علی افتخاری :مراسم جوایز اسکار دوشنبه صبح به وقت ایران در دالبی تیه‌تر در لس آنجلس برگزار شد و برخلاف انتظار فیلم "مهتاب" (Moonlight) به کارگردانی بری جنکینز، جایزه اسکار بهترین فیلم را به خود اختصاص داد.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در حالی جایزه اصلی اسکار را به "مهتاب" اعطائ کرد که خیلی‌ها پیش‌بینی کرده بودند این جایزه به موزیکال "لا لا لند" به کارگردانی دامین شازل می‌رسد.

نکته عجیب و تاریخی این مراسم در پایان آن رخ داد: در اتقاقی بی سابقه، وارن بیتی که همراه فی داناوی برای معرفی بهترین فیلم روی صحنه رفته بود، هنگامی که پاکت برنده بهترین فیلم را باز کرد،  فیلم  عالم هپروت (لا لا لند) را برنده اعلام کرد.

تهیه کنندگان فیلم عالم هپروت همه روی صحنه رفتند و جوایزشان را گرفتند. ناگهان یکی از آنها اعلام کرد که فیلم برنده مهتاب است. کسی باورش نمی شد و همه فکر می‌کردند بخشی از شوخی‌های مراسم است. اما لحظاتی نگذشت که معلوم شد که وارن بیتی به اشتباه نام عالم هپروت را خوانده و برنده اصلی مهتاب است.

تهیه‌کنندگان عالم هپروت که روی صحنه بودند مجبور شدند پایین بیایند و جای خودشان را با تهیه کنندگان مهتبا عوض کنند و اسکارهای را که در دست داشتند را به آنها تحویل دهند.

"مهتاب" برای دریافت جایزه بجز "لا لا لند"، فیلم‌های "رسیدن"، "حصارها"، "هکساو ریج"، "اگر از آسمان سنگ هم ببارد"، "اعداد و ارقام پنهان"، "شیر" و "منچستر بای د سی" را به عنوان رقیب، پیش روی خود داشت.

"مهتاب" زندگی یک مرد جوان سیاه‌پوست و فقیر را از کودکی تا بزرگسالی در محله‌ای خشن در میامی در فلوریدا دنبال می‌کند. این فیلم یکی از مدعیان قوی فصل جوایز سینمایی بود و در این مدت جوایز بسیاری دریافت کرد، از جمله روز گذشته که در سی و دومین جوایز سالانه اسپیریت برنده شش جایزه از جمله جوایز بهترین فیلم بلند داستانی و بهترین کارگردان شد.

 

اسکار فیلم لالالند علی افتخاری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین