کد خبر: 22881 A

نتایج یک گزارش تازه نشان می‌دهد تعداد کسانی که هر ماه به محتوای صوتی و تصویری قاچاق در فرانسه دسترسی دارند هشت درصد کاهش یافته است.

ایران آرت: با وجود کاهش قاچاق محتواهای صوتی و تصویری، صنعت سینما و تلویزیون فرانسه در سال گذشته میلادی یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون دلار از قاچاق فیلم و سریال زیان دید.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسکرین‌دیلی، نتایج یک گزارش تازه نشان می‌دهد تعداد کسانی که هر ماه به محتوای صوتی و تصویری قاچاق در فرانسه دسترسی دارند هشت درصد کاهش یافته و به 10 میلیون و 600 هزار نفر رسیده است. این رقم سال 2016 یک میلیون نفر در ماه بیشتر بود. در عین حال، اندازه و حجم محتوای قاچاق هم در هر ماه چهار درصد کمتر شده و از 17.4 مورد در سال 2016 به 16.8 مورد در سال گذشته کاهش یافته است.

اگر مالیات و درآمد مربوط به فیلم‌ها و سریال‌های قاچاق را در نظر بگیریم، رقمی که از دست صنعت رسمی فیلم و سینمای فرانسه می‌رود باز هم بسیار قابل توجه است. این عدد سال 2016 یک میلیارد و 520 میلیون دلار بود که با 10 درصد کاهش در سال گذشته به 1.33 میلیارد دلار رسید. دولت فرانسه بزرگ‌ترین بازنده بازار قاچاق محتواهای صوتی و تصویری در حوزه مالیات است؛ 473 میلیون دلار در 2016 و 498 میلیون دلار در سال پیش از آن.

سالن‌های نمایش با 39 میلیون دلار ضرر، پلتفرم ویدئوهای درخواستی با 170 میلیون دلار ضرر و تلویزیون‌های پولی با 374 میلیون دلار ضرر پس از دولت فرانسه قرار دارند. تعطیل و بسته شدن چند سایت پرطرفدار و پرکاربرد دانلود محتوای قاچاق نقشی اساسی در کاهش 10 درصدی قاچاق فیلم و سریال در فرانسه داشت. سال گذشته 6.6 میلیون نفر از کاربران فرانسوی به سایت‌های ارائه فیلم‌ها و سریال‌های قاچاق دسترسی داشتند که 200 هزار نفر کمتر از سال 2016 بود.

فیلم‌های آمریکایی با 54 درصد بیشترین دانلود را در سایت‌های قاچاق به خود اختصاص دادند و فیلم‌های فرانسوی در چهار ماه از سال 2017 بیش از همه طرفدار داشتند. کمدی، اکشن، فانتزی و انیمیشن هم پرهوادارترین ژانرها بوده‌اند. سریال «بازی تاج و تخت» هم که 24 ساعت پس از نمایش در آمریکا در اروپا و فرانسه در دسترس بود، بیش از دیگر سریال‌ها قاچاق شد. «والرین» هم محبوب‌ترین فیلم موجود در بازار قاچاق لقب گرفت.

بازی تاج و تخت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین