کد خبر: 224 A

کارگردان هلندی به عنوان رئیس هیئت ‌داوران بخش مسابقه بین‌الملل شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم برلین انتخاب شد.

ایران آرت: برگزارکنندگان جشنواره فیلم برلین، روز جمعه پل ورهوفن کارگردان فیلم‌هایی چون "او"، "یادآوری کامل" و "غریزه اصلی" را به عنوان رئیس داوران بخش مسابقه بین‌الملل این دوره جشنواره معرفی کردند.

"او" تازه‌ترین ساخته ورهوفن با بازی ایزابل هوپر، اولین بار در دنیا ماه مه پیش در بخش مسابقه رسمی جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و با نقدهای بسیار مثبت روبرو شد. "ال" دومین فیلم برگزیده سال 2016 از نگاه نویسندگان و منتقدان نشریه فرانسوی کایه دو سینما و فیلم سوم منتخب نشریه بریتانیایی سایت اند ساند است. این فیلم همچنین به نمایندگی از فرانسه در بخش اسکار فیلم خارجی‌زبان رقابت می‌کند.

به گزارش ورایتی، دیتر کاسلیک مدیر جشنواره برلین درباره انتخاب ورهوفن گفت: با داشتن پل ورهوفن به عنوان رئیس داوران، فیلمسازی را داریم که در اروپا و هالیوود در ژانرهای مختلف کار کرده است. جسارت خلاقانه و چندوجهی ورهوفن و علاقه‌ او به تجربه‌گرایی در آثارش منعکس شده است.

دوران کاری ورهوفن از دهه 1960 با سریال هلندی "Floris" شروع شد. اولین فیلم بلند داستانی او "خاطرات یک زن خیابانی" در 1971 ساخته شد. او در 1974 برای تریلر "Turkish Delight" نامزد اسکار شد.

ورهوفن در 1977 با "Soldier of Orange" و یک دهه بعد با تریلر اکشن "روبوکاپ" (1987) در سطح بین‌المللی مورد توجه قرار گرفت. او همچنین در 1992 تریلر جنجالی "غریزه اصلی" را با بازی شارون استون کارگردانی کرد.  "دختران نمایشگر"، "سربازان سفینه ستاره‌پیما"، "مرد نامرئی" و "کتاب سیاه" از دیگر فیلم‌های اوست.

ورهوفن و همکارانش که اسامی آن‌ها بعداً اعلام می‌شود، برنده جایزه خرس طلایی و جوایز خرس نقره‌ای شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم برلین را انتخاب می‌کنند که 9 تا 19 فوریه 2017 برگزار می‌شود.

سال گذشته مریل استریپ بازیگر آمریکایی رئیس ‌داوران بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره برلین بود و مستند "آتش در دریا" به کارگردانی جانفرانکو رزی کارگردان ایتالیایی جایزه خرس طلایی جشنواره را دریافت کرد.

 

جشنواره فیلم برلین پل ورهوفن مریل استریپ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین