کد خبر: 2122 A

نمی‌توان از خانواده‌ای که سطح زندگی متوسط دارد انتظار داشته باشیم ماهیانه دو فیلم سینمایی ببیند اما تلویزیون وظیفه دارد در خدمتشان باشد.

ایران‌آرت: رویا افشار گفت: نمی‌توان از خانواده‌ای که سطح زندگی متوسط دارد انتظار داشته باشیم ماهیانه دو فیلم سینمایی ببیند اما تلویزیون وظیفه دارد در خدمتشان باشد.

«رویا افشار» بازیگر سال‌های دور تلویزیون درباره تفاوت کار در سینما، تئاتر و تلویزیون بیان کرد: حقیقتش تفاوت کار در این سه مدیوم را تکنیک‌ها مشخص می‌کند نه اصل ناب حرفه. به این معنی که با ساختاری جدا و شرایط دیگر مواجه هستیم و تفاوت‌ها، چندان ما به عنوان بازیگر مشخص نمی‌کنیم و کارگردان است که این تفاوت‌ها را با نوع بینش خود مشخص می‌کند. همچنین فیلمنامه‌ها هستند که مشخص می کنند چه چیزی در خور تلویزیون و سینما است. بنابراین ما یکسری قواعد را می‌شناسیم و نسبت به آنها آگاه می‌شویم ولی در اصل مطلب تفاوتی ندارد.
 
 بازیگر زن با چفیه

بازیگر سریال «آیینه» درباره تعداد زیاد بازخورد مردمی در آثار تلویزیونی نسبت به سینمایی نیز توضیح داد: خیلی طبیعی است که مخاطبان تلویزیون بیشتر هستند؛ تلویزیون اگر به وظیفه خود عمل کند، رسانه ملی است چون در دسترس همگان است اما سینما و تئاتر برعکس تلویزیون، انتخاب مردم هستند و شاید نوعی حرفه‌ای‌گری محسوب می‌شوند و نمی‌توان از خانواده‌ای که سطح زندگی متوسط دارد انتظار داشته باشیم ماهیانه دو فیلم ببیند اما تلویزیون متعلق به آنهاست و رسانه ملی وظیفه دارد در خدمتشان باشد و از آنجایی که قرار بوده در خدمت مردم باشد طبیعتاً ارتباط مردم بیشتر و صمیمانه‌تر است.
بازیگر فیلم سینمایی «ایستگاه اتمسفر» که در بخش چشم انداز سیمرغ فجر نیز حضور داشت، در پایان درباره اینکه کار در کدام مدیوم را بیشتر دوست دارد، گفت: برای من کار در سینما، تئاتر و تلویزیون تفاوتی ندارد و آنجایی که ادب و اخلاق خودم را فراموش نکنم و احترام به مردم را از یاد نبرم و مبنای هنری کارم در نظر گرفته شود، بیشتر دوست دارم کار کنم.

 

 

رویا افشار سریال آینه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین