کد خبر: 20453 A

رومن پولانسکی کارگردان لهستانی مشهور هالیوود از آکادمی اسکار بخاطر اخراجش شکایت می‌کند.

ایران آرت: رومن پولانسکی کارگردان برنده جایزه اسکار می‌گوید این آکادمی قبل از نهایی کردن حکم اخراجش از اسکار باید به او برای درخواست تجدید نظر مهلت می‌داد.

به گزارش فارس به نقل از هالیوود ریپورتر، رومن پولانسکی کارگردان لهستانی مشهور هالیوود از آکادمی اسکار بخاطر اخراجش شکایت می‌کند.

پولانسکی کارگردان دارنده جایزه اسکار می‌گوید این آکادمی قبل از نهایی کردن حکم اخراجش از اسکار می‌بایست به او زمان درخواست تجدیدنظر می‌داد.

او می‌گوید از آکادمی شکایت می‌کند زیرا حکم به اخراج او از عضویت این آکادمی بدون یک روند عادلانه دادرسی صورت گرفته است.

آکادمی اسکار «رومن پولانسکی» 84 ساله و «بیل کازبی» 80 ساله بنابر استانداردهای اخلاقی اسکار از عضویت معزول کرده است.

پولانسکی به جرم تجاوز به یک دختر 13 سال در سال 1977 میلادی، گناهکار تشخیص داده شد و 42 روز حبس تحمل کرد سپس و قبل از گریختن از آمریکا بخاطر پیگیری دادگاه، درخواست عفو مشروط کرد.

«هارلند براون» وکیل پولانسکی در نامه‌ای که به «جان بِیلی» رییس آکادمی اسکار نوشته آورده: به موکل من فرصتی برای اعتراض و درخواست تجدید نظر بر تصمیم آکادمی مبنی بر اخراج پولانسکی از عضویت اسکار نداده است. این نامه را ازین جهت نوشتم که از طرح دعاوی غیر ضروری اجتناب شود. آقای پولانسکی حق دارد به دادگاه برود و همچون قانون کالیفرنیا نیازمند پیگیری آکادمی از روند دادگاهش است.

براون در ادامه افزود: تنها راه حل مناسب نقض دستور غیر قانونی اخراج آقای پولانسکی از عضویت در آکادمی است و پیگیری «شیوه‌نامه اخلاقی» آکادمی با ارائه مستدل اتهامات علیه ایشان و استماعی عادلانه برای ارائه استدلال‌های آقای پولانسکی است.

رومن پولانسکی کارگردان، تهیه‌کننده، فیلم‌نامه‌نویس و هنرپیشه لهستانی برنده جایزه اسکار است. پولانسکی با فیلم‌های «پیانیست»، «محله چینی‌ها» و «بچه رزماری» شناخته می‌شود.

پولانسکی از سال 1977 که متهم به تجاوز جنسی به دختری 13 ساله شد با چندین مورد اتهامات تجاوز جنسی دیگر نیز مواجه شده و از سوی دادگاه آمریکا تحت پیگرد است که دوسال پیش به همین دلیل از آمریکا به فرانسه گریخت.

رومن پولانسکی اسکار آزار جنسی آکادمی اسکار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین