کد خبر: 1966 A

آنجی در کشور عجایب چه می‌کند؟

بازیگر و کارگردان آمریکایی پس از اولین نمایش جهانی فیلم جدید خود در کامبوج با پادشاه این کشور دیدار کرد.

ایران آرت، علی افتخاری : آنجلینا جولی روز شنبه پیش از اولین نمایش جهانی فیلم "اول پدرم را کشتند" (First They Killed My Father) در استان سیم ریپ در کامبوج در یک نشست مطبوعاتی حاضر شد و پس از نمایش تازه‌ترین تجربه کارگردانی خود با نورودوم سیهامونی پادشاه کامبوج دیدار کرد.

بازیگر و کارگردان آمریکایی این فیلم را با همکاری شبکه نت‌فلیکس، بر مبنای کتاب خاطرات لونگ آونگ نویسنده و فعال حقوق بشر کامبوجی ساخته است. خانم آونگ در این کتاب از بقا در دوران حکومت خمرهای سرخ در کامبوج در دهه 1970 نوشته است. جولی فیلمنامه "اول پدرم را کشتند" را با همکاری آونگ نوشته و فیلم را تهیه و کارگردانی کرده است.

آنجلینا جولی

بازیگر و کارگردان 41 ساله در این سفر که اولین حضور مهم او در انظار عمومی، پس از جدایی از براد پیت در سپتامبر پیش است، هر شش فرزندش - مداکس 15 ساله، پکس 13 ساله، زهرا 11 ساله، شایلو 10 ساله و ناکس و ویوین، دوقلوهای هشت ساله – را با خود به کامبوج برد. مداکس فرزندخوانده جولی متولد کامبوج است.

 

آنجلینا جولی

او نشست مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: این فیلم نه با تمرکز بر وحشت‌های گذشته، بلکه برای تجلیل از انعطاف‌پذیری، مهربانی و استعداد مردم کامبوج ساخته شده است. این فیلم بیش از همه، راهی برای تشکر من از کامبوج است. بدون کامبوج شاید هیچ‌وقت یک مادر نمی‌شدم. بخشی از قلب من اکنون و برای همیشه در این کشور است و بخشی از این کشور همیشه با من است: مداکس

"اول پدرم را کشتند" که قرار است سال آینده روی پرده سینماها برود، در کامبوج با بازیگرانی که همگی محلی هستند، ساخته شده است. ریتی پان کارگردان فیلم مستند "تصویر گمشده" که سال 2014 نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان بود، دیگر تهیه‌کننده فیلم است. ("تصویر گمشده" تولید مشترک فرانسه و کامبوج یک روایت شخصی از دوران هولناک دیکتاتوری پل پوت در کامبوج است.)

کتاب خاطرات آونگ با عنوان "اول پدرم را کشتند: دختری از کامبوج به یاد می‌آورد"، اولین بار در 2000 منتشر شد. او در این کتاب روایت می‌کند که وقتی تنها پنج سال داشت، خمرهای سرخ چگونه قدرت را در کامبوج در دست گرفتند. او به عنوان یک کودک سرباز در یک اردوگاه مخصوص بچه‌های یتیم آموزش دید، در حالی که شش خواهر و برادرش برای کار به اردوگاه‌های کار اجباری فرستاده شدند.

آنجلینا جولی

جولی پیت بیش از یک دهه پیش کتاب "اول پدرم را کشتند" را خواند و همان زمان با او تماس گرفت. آونگ و جولی پیت با هم دوست شدند و فیلمنامه را نوشتند.

"اول پدرم را کشتند" بعد از "در سرزمین خون و عسل"، "نشکسته" و "کنار دریا" چهارمین تجربه کارگردانی جولی است.

 

 

آنجلینا جولی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین