کد خبر: 19329 A

گلشیفته فراهانی در فیلم "دختران خورشید" نقش "بهار" را بازی می‌کند، دختر جوانی که همراه با پسرش و صدها زن دیگر توسط نیروهای داعش ربوده می‌شوند.

ایران آرت: فیلم سینمایی "دختران خورشید" به کارگردانی اوا هوسون در بخش مسابقه جشنواره فیلم کن 2018 حضور دارد. گلشیفته فراهانی، امانوئل برکو، عربی غیب و .. در این فیلم به ایفای نقش میپردازند.

به گزارش تیک، اوا هوسون در مصاحبه‌های خود با رسانه‌ها، آگاهی از رفتار غیرانسانی داعش با ایزدی‌ها در شمال عراق و ماجراهای غم‌انگیز زنان و کودکان اسیر کرد را انگیزه اصلی خود از پرداختن به این موضع عنوان کرد.

وی باور دارد دختران خورشید از معدود فیلم‌های جنگی زن محوری است که تصویری واقعی از رویدادهای این فجایع انسانی ارائه می‌دهد، درعین حال پیامی مثبت دارد و به بیان شایستگی‌ها و توانایی‌های زنان می‌پردازد.

LES_FILLES_DU_SOLEIL

گلشیفته فراهانی در این فیلم نقش "بهار" را بازی می‌کند، دختر جوانی که در بازگشت به روستای محل زندگی خود در کردستان همراه با پسرش و صدها زن دیگر توسط نیروهای داعش ربوده می‌شوند. بهار سرانجام فرار می‌کند و به عنوان فرمانده یک گردان ویژه از زنان مسلح کرد به نام "دختران خورشید" انتخاب می‌شود.

تمامی اعضای گروه زن هستند و نقش مهمی در مبارزه علیه داعش و آزادسازی مناطق اشغالی دارند او مدت‌ها در شرایطی غیرانسانی زندانی می‌شود و مورد اذیت و آزار جنسی قرار می‌گیرد.

گلشیفته فراهانی دختران خورشید اوا هوسون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین