کد خبر: 19297 A

فیلم سینمایی "تابستان داغ" نماینده ایران در میان ۱۵ شرکت کننده بخش رقابتی هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن خواهد بود.

ایران آرت: هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پکن در حالی کار خود را از فردا شروع می‌کند که فیلم «تابستان داغ» ساخته ابراهیم ایرج زاد یکی از فیلم‌های حاضر در بخش رقابتی امسال این جشنواره است.

به گزارش مهر، در این بخش دو فیلم از چین و ۱۳ فیلم از سراسر جهان برای دریافت جوایز تیان‌تان شرکت دارند که از میان ۶۵۹ شرکت کننده از ۷۱ کشور انتخاب شده‌اند.

دو فیلم چینی «دست‌هایت را بگیر» و «عملیات دریای سرخ» در کنار فیلم «باد سیاه» از هند، «مادر ترسان» از گرجستان-استونی، «پابرهنه» از چک، «سگ» از فرانسه، «اوکتاو» از رومانی، «وصیت‌نامه» از اتریش از دیگر شرکت کنندگان در این بخش هستند.

«تابستان داغ» که برمبنای فیلمنامه پیام کرمی ساخته شده و جواد نوروزبیگی  تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشته، محصول سال ۱۳۹۵ است.

این فیلم با بازی علی مصفا و پری‌ناز ایزدیار درباره زنی است که هنگام طلاق نمی‌تواند دختر ۶ساله‌اش را از شوهرش بگیرد و زندگی‌اش را جمع می‌کند و بی‌اطلاع شوهر به گوشه‌ای از شهر پناه می‌برد.

ونگ کار-وای فیلمساز مشهور هنگ‌کنگی امسال ریاست داوران این جشنواره را برعهده دارد و برندگان ۱۰ جایزه تیان‌تان را در آخرین روز جشنواره معرفی می‌کند.

دیگر نماینده ایران در این دوره فیلم «خانه» ساخته اصغر یوسفی‌نژاد است که در بخش مسابقه فیلم‌های اول با عنوان آینده به پیش، به نمایش درمی‌آید.

هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن از ١٥ تا ٢٢ آوریل(٢٦ فروردین تا ٢ اردیبهشت) در پکن برگزار می‌شود. جشنواره بین‌المللی فیلم پکن از سال ۲۰۱۱ کار خود را آغاز کرده و با حمایت دولت چین برگزار می‌شود.  

جشنواره فیلم پکن تابستان داغ ابراهیم ایرج زاد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین