کد خبر: 19026 A

"چطوری ایرانی؟"؛ این دیالوگی است که احتمالاً این روزها به خاطر تبلیغات پر و پیمان "به وقت شام" آن‌ را بارها شنیده‌اید.

ایران آرت: بازیگر نقش عمر شیشانی این عبارت فیلم «به وقت شام» را بمبی در فضای مجازی می‌داند.

به گزارش ایران آرت، این روزها با اکران فیلم به وقت شام تقریبا همه مردم با تصویر یک داعشی با ریش‌های نارنجی و بلند و دیالوگ «چطوری ایرانی» آشنا هستند، افرادی که پای تماشای این فیلم نشسته‌اند از شخصیت این نقش اطلاع داشته و می‌دانند او کسی نیست جز «ابو عمر شیشانی» یکی از سرکرده‌های داعش که در سال 2016 سوریه به هلاکت رسید.

«جوزف سلامه» بازیگر لبنانی فیلم، ایفاگر نقش ابو عمر شیشانی در فیلم به وقت شام تازه ترین ساخته ابراهیم حاتمی کیاست.

‌این بازیگر 33 ساله که دانش‌آموخته تئاتر بوده و همه زندگی‌اش را صرف این هنر کرده، درباره زندگی شخصی‌اش به فارس می‌گوید: من متأهل هستم؛ یعنی دو ماه قبل از شروع به وقت شام ازدواج کردم و در ماه عسل بودم که بلافاصله برگشتم و در فیلم به وقت شام، ایران شرکت کرد‌م.

سلامه می‌افزاید: وقتی به ایران آمدم تا وارد تیم بازی فیلم به وقت شام شوم، صحنه‌هایی را از نزدیک دیدم که بسیار عجیب و البته عالی بود و این شد که من نقش فردی را بازی کردم که در واقعیت یک شخص شیطانی بود و باید کاری می‌کردم تا همه مردم از آن فرد نفرت داشته باشند، یعنی باید به گونه‌ای بازی می‌کردم تا حس نفرت را به مخاطب بدهم.

بازیگر نقش ابوعمر شیشانی با ابراز علاقه برای سفر به ایران می‌گوید: من واقعا می‌خواهم همین الان به ایران بیایم، چراکه مردم ایران در اینستاگرام مرا فالو می‌کنند و برای من نوشته می‌فرستند و من می‌خواهم این مردم را ببینم؛ مردمی که کارم را دوست دارند و من واقعا می‌خواهم کار دیگری را نیز در ایران داشته باشم و هیچ مشکلی با این موضوع ندارم.

سلامه در بخشی از گفت‌وگو از مصاحبه شونده می‌پرسد: عکس لحظه‌ای که دیالوگ چطوری ایرانی را می‌گویم را در همه جای فضای مجازی می‌بینم، همه جا با تصویر چطوری ایرانی و با موضوعات مختلف پخش شده است و من نمی‌دانم این خوب است یا بد؟ و وقتی که می‌شنود اتفاق خوبی است، توضیح می‌دهد: هر جمله‌ای را در اختیار من می‌گذاشتند یک مترجم نیز داشتم، تا به من بگویند آن را چگونه ادا کنم و چهره‌ام را چگونه تغییر دهم. در واقع من معنی دیالوگ چطوری ایرانی را می‌دانستم، اما نمی‌دانستم این جمله مانند «بمب» خواهد بود.

ابراهیم حاتمی کیا به وقت شام جوزف سلامه چطوری ایرانی
نظرات خوانندگان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین