کد خبر: 16909 A

ریچل وایس که اصلا به نظر نمی‌رسد 47 سال سن داشته باشد، از مخالفان جدی و سرسخت خلق یک جیمز باند زنانه است و می‌گوید زنان باید داستان خودشان را روایت کنند.

ایران‌آرت: ستاره بریتانیایی هالیوود که این روزها «بخشش» را روی پرده سینماهای جهان دارد، وقتی اوایل دهه سوم زندگی وارد اصلی‌ترین پایگاه فیلمسازی دنیا شد، با سلما هایک مقایسه می‌شد. هر چند او راه خود را خیلی زود از ستاره 51 ساله مکزیکی جدا کرد و خودش تبدیل به ستاره‌ای شد که تا فتح جایزه اسکار و دیگر جوایز مهم دنیای سینما پیش رفت. آخرین هنرنمایی او «بخشش» جیمز مارش در کنار کالین فرث است.

وایس که با «باغبان وفادار» برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده، سال 2011 با دانیل کریگ ازدواج کرد تا یکی از مشهورترین زوج‌های سینمایی جهان شکل بگیرد. او به واسطه نزدیک به یک دهه زندگی با بازیگر نقش جیمز باند شاید بهترین کسی باشد که بتواند درباره تولید فیلمی با حضور بازیگران زن در نقش مامور مخفی 007 نظر بدهد. نکته اینجاست که برخلاف بسیاری از کارشناسان و ستاره‌های سینما وایس به شدت با این نظریه مخالف است.

او می‌گوید: «اصلا دوست ندارم یک روز بازیگر زن را جای جیمز باند ببینم. زنان آنقدر ارزش دارند که داستان‌های خودشان را داشته باشند و یک قهرمان اصیل خلق کنند.» این در حالی است که برخی معتقدند اگر یک روز چنین اتفاقی بیفتد، خود وایس می‌تواند از گزینه‌های درخشش در نقش جیمز باند زن باشد. به این ترتیب، کریگ و وایس نخستین و تنها زوج تارخ سینما خواهند بود که تجربه ایفای نقش مامور مخفی 007 را در کارنامه ثبت کرده‌اند.

«بخشش» همان فیلمی است که جنازه یوهان یوهانسن، آهنگساز نامدارش چند روز پیش در هتل محل اقامت او در برلین پیدا شد. داستان درباره ماجرای واقعی دریانوردی است که تلاش‌هایش برای به پایان رساندن یک رقابت قایق‌سواری، به اتفاق‌هایی فاجعه‌بار ختم می‌شود.

جیمز باند سلما هایک دانیل کریگ مهدی فروتن یوهان یوهانسون ریچل وایس بخشش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین