کد خبر: 16785 A

اولین پس‌لرزه‌های فیلم جنجالی پس از اختتامیه جشنواره فیلم فجر

بامداد دوشنبه و ساعتی پس از برگزاری اختتامیه سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، تهیه‌کننده فیلم «لاتاری» جنجالی به پا کرد تا پس از سخنان ابراهیم حاتمی کیا در لحظه دریافت سیمرغ بهترین کارگردانی، جنجال دوم نیز راه بیفتد

ایران‌آرت: بامداد دوشنبه و ساعتی پس از برگزاری اختتامیه سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، تهیه‌کننده فیلم «لاتاری» درباره تعیین سرنوشت فیلمش پیش از ساخته شدن توییتی را به اشتراک گذاشت و جنجالی به پا کرد تا پس از سخنان ابراهیم حاتمی کیا در لحظه دریافت سیمرغ بهترین کارگردانی، جنجال دوم نیز راه بیفتد.

سیدمحمود رضوی تهیه کننده فیلم سینمایی «لاتاری» در واکنش به نادیده گرفتن این فیلم از هیات داوران، در توییتی نقل قولی از دبیر جشنواره فیلم فجر را منتشر کرد.

این تهیه کننده نوشت: «امشب از دبیر محترم جشنواره فیلم فجر آقای داروغه زاده اجازه گرفتم تا صحبت هایی که در آخرین جلسه قبل از صدور پروانه ساخت لاتاری در حضور محمدحسین مهدویان در خصوص سرنوشت لاتاری در جشنواره گفتند را منتشر کنم.

و‌ خدا را شاهد میگیرم که ایشان مدیر صادق و راستگویی هستند. ایشان در آن جلسه به صورت شوخی و جدی فرمودند که در جشنواره فیلم فجر چینش طوری خواهد بود که هیچ اتفاقی برای لاتاری نمی افتد. سپاس از این صداقت که به صورت طنز آینده فیلم را تصویر کردند.»

در عین حال، دو عضو هیات داوران جشنواره فیلم فجر که همزمان مهمان برنامه سینما هفت شبکه سوم سیما بودند، به توییت تازه تهیه کننده «لاتاری» درباره وعده دبیر جشنواره برای تضمین سرنوشت این فیلم واکنش نشان دادند.

صدرعاملی در پاسخ به رشیدپور در این باره گفت: خدا مرا نبخشند اگر چنین پیامی به ما داده باشند یا چیزی که بخواهد ما را به این وادارد تا فیلمی را نادیده بگیریم.

فروتن هم با اشاره به اولین تجربه اش به در هیات داوری جشنواره فیلم فجر بیان کرد: «در این دوره ای که من حضور داشتم هیچ گونه اعمال فشار و جبری واقعا نبود، اما پیشنهاد بود. اما اینکه ما را در موقعیتی قرار دهند که ما باید چنین کاری بکنیم ابدا. نکته ای که باید به آن اشاره کنم این است که هیات داوران بسیار دموکراتی در این دوره داشتیم.»

 

 

 

 

iranart

 

 

 

 

 

برنامه هفت جشنواره فیلم فجر رضا رشیدپور محمدرضا فروتن ابراهیم حاتمی کیا رسول صدرعاملی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر فیلم لاتاری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین