کد خبر: 1604 A

"خوب، بد،خلف" عنوان اولین تجربه سینمایی پیمان قاسم خانی است که چندین بار به دلایل متعدد در نوبت اکران قرار گرفت و در نهایت برای حضور در بخش مسابقه جشنواره فجر امسال پذیرفته شد.

ایران‌آرت: "خوب، بد،خلف" عنوان اولین تجربه سینمایی پیمان قاسم خانی است که چندین بار به دلایل متعدد در نوبت اکران قرار گرفت و در نهایت برای حضور در بخش مسابقه جشنواره فجر امسال پذیرفته شد. این فیلم یکی از مهم ترین فیلم های کمدی امسال است که پیش بینی می شود به عنوان یکی از پرفروش ترین فیلم های سال آینده لقب گیرد. "خوب، بد،جلف" با نگاهی به زندگی پژمان جمشیدی ساخته شده است و جمشیدی به همراه حمید فرخ نژاد و سام درخشانی سه شخصیت اصلی فیلم را بازی می کنند. کاراکتری که او در این فیلم بازی می کند ، به اعتقاد خودش ادامه همان شخصیتی است که در سریال "پژمان" بازی کرده ، منتها در قالب و فضای سینمای . با پژمان جمشیدی که این روزها درگیر بازی در سریال "خانه ما" سامان مقدم است ، پیرامون حضور در فیلم "خوب،بد،جلف" ، رفاقتش با پیمان قاسم خانی و فاصله گرفتنش از دنیای فوتبال گفتگویی انجام دادیم .

 

شما امسال برای اولین بار بود که حضور در جشنواره فجر را با فیلم "خوب، بد، زشت" تجربه کردید. چه شد که در  این فیلم حضور پیدا کردید و بازی در این فیلم چقدر با تجربه سینمایی قبلیتان (پنجاه کیلو آلبالو) تفاوت دارد؟

"خوب، بد، جلف" به نوعی ادامه سریال "پژمان" است و به زندگی پژمان جمشیدی با نگاهی طنز می پردازد . حتی قرار بود اسم این فیلم "پژمان" باشد، اما چون امتیاز آن برای تلویزیون بود، در نهایت به "خوب، بد، جلف" تغییر پیدا کرد. "خوب،بد،جلف" دومین تجربه سینمایی من بعد از "پنجاه کیلو آلبالو" است که هر دو در فضای کمدی ساخته شده اند . با این تفاوت که " پنجاه کیلو آلبالو" کمدی مانی حقیقی بود و "خوب، بد،جلف" از جنس کمدی پیمان قاسم خانی است و هر یک نگاه خاص خود را در فیلمسازی دارند . به نظرم پیمان قاسم خانی و مانی حقیقی کمدی را خیلی خوب می شناسند . بازی در "خوب، بد، جلف" برای من تجربه بسیار خوبی بود. با اینکه یکی از سخت ترین کارهای من در طول این سه سال حضورم در عرصه بازیگری است . ولی آنقدر پشت صحنه خوبی داشت و همه بچه ها با هم رفیق بودیم که سختی و فشار کار را زیاد احساس نکردیم.

 

آیا شخصیت "پژمان" وام گرفته از همان کاراکتر سریال "پژمان" است؟

بله، نقشی که من در این فیلم بازی می کنم، همان کاراکتر پژمان جمشیدی است که وارد دنیای سینما شده ، ولی انتخاب هایش دور از انتخاب های من در این سه سال اخیر است .

 

به نظرتان پیمان قاسم خانی کارگردان چقدر با پیمان قاسم خانی نویسنده تفاوت دارد؟

معمولاً اغلب نویسنده ها چه کمدی و چه غیرکمدی ، یکی از نگرانی هایشان این است صحنه های را که نوشته اند ، حس و جانش با جنس کارگردانی کسی که کارگردانی آن اثر را به عهده دارد ، متفاوت باشد . اما پیمان چون علاوه بر کارگردانی ، نویسندگی این فیلم را برعهده داشت ، خیالش راحت بود و جنس شوخی های که در فیلم نامه نوشته بود ، آن طور که دلش می خواست ، درآورد. به نظرم پیمان چه در لباس کارگردانی و چه در لباس نویسندگی، یکی از بی نظیرترین آدم های دنیاست . من 15 سال است که با پیمان دوست هستم و هیچ وقت از او ناراحت و دلگر نشدم . ما وقتی با هم هستیم ، بیشتر از اینکه درباره سینما حرف بزنیم، راجع به فوتبال و پرسپولیس صحبت می کنیم . پیمان بعد از خانواده ام یکی از نزدیک ترین آدم های زندگی ام است . پیمان شخصیت جالبی دارد و من خیلی چیزها از او یادگرفتم. او آدمی است که مسائل دنیوی برایش اهمیت آنچانی ندارد. خیلی از چیزهاست که من برای رسیدن به آن ها تلاش می کنم ، اما وقتی به پیمان نگاه می کنم ، می بینم خیلی هم نباید آن ها را جدی گرفت. امیدوارم که افتخار رفاقت با پیمان را برای همیشه داشته باشم .

 

 با این حساب بازیگر شدنتان هم به نوعی مدیون پیمان قاسم خانی می دانید؟

صد در صد، اما وقتی می گویند پیمان دوستش را آورده و بازیگر کرده، به نظرم یک نوع بیاحترامی به عالم بازیگری است. چون بازیگری خیلی مقوله پیچیده ای است و پیمان قاسمخانی در طول پنجاه سال زندگی خود، دوستان نزدیک تر و عزیزتری نسبت به من داشته که آن ها را بازیگر کند. اگر چه یکی از شانسهای بزرگ من ، دوستی با پیمان بود ، ولی دلیل بازیگری من نبوده است .

 

پیمان قاسم خانی چطور به شما اعتماد کرد که توانستید نقش اصلی فیلم نامه "پژمان" را بازی کنید؟

ایده اولیه "پژمان" مال من بود و وقتی که تبدیل به طرح یک صفحه ای شد، تلویزیون برای ساخت آن استقبال بسیاری نشان داد. پیمان به من گفت بهتر است این سریال را یک فوتبالیست بازی کند. من هم گفتم بریم دنبال یک فوتبالیست و ببینیم چه کسی می تواند نقش اصلی این سریال را بازی کند . پیمان گفت خودت بیا بازی کن ! اما من خیلی می ترسیدم ، چون اگر آن اتفاقی که فکر می کردیم نمی افتاد ، رزومه ورزشی من هم زیر سوال می رفت . اما با توجه به نگاه و دقتی که پیمان قاسم خانی در زمان نوشتن متن ها داشت و همچنین راهنمایی های آقای صحت اتفاق خوبی برای من و این سریال افتاد.

 

شما در این فیلم با بازیگران شناخته شده سینما همکاری کردید بازی مقابل حمید فرخ نژاد ، مانی حقیقی و ویشکا آسایش برایتان سخت نبود؟

من با مانی حقیقی و ویشکا آسایش قبلاً در "پنجاه کیلو آلبالو" همکاری کرده بودم ، اما با حمید فرخ نژاد اولین بار بود که همبازی شدم . او بازیگر بسیار حرفه ای است و در این کار خیلی به من کمک کرد . به نظرم ترکیب من و سام درخشانی در حضور آقای فرخ نژاد به خاطر بازی درست و صحیح او ، ترکیب بسیار جالب و خوبی شده است .

 

شما نتیجه نهایی فیلم را بیش از اکران در جشنواره فجر دیده بودید؟

نه، جرات نکردم ببینم. من اصولاً فیلم ها را قبل از اکران نمی بینم . الان هم برای دیدن فیلم در کنار مردم استرس زیادی دارم .

 

فکر می کنید مخاطب چقدر می تواند با این فیلم ارتباط برقرار کند و آیا انتظارش نسبت به پیمان قاسم خانی که با سریال های " پاورچین" و "پژمان" رضایت مخاطبان را توانست به دست بیاورد ، با این فیلم هم برآورده خواهد شد؟

من خیلی اهل پیش بینی و قضاوت نیستم و اصلاً دوست ندارم قبل از اکران فیلم، درباره استقبال مخاطبان و فروش آن حرفی بزنم . من فقط می توانم آرزو کنم که این فیلم مورد علاقه مردم باشد و مردم آن را دوست داشته باشند و با آن ارتباط برقرار کنند. امیدوارم بعد از این همه اتفاقات و خبرهای تلخ که در چند روز اخیر شنیدم، "خوب، بد، جلف" بتواند حداقل یک لبخند بر روی لب مردم بنشاند.

 

شما تا کنون سه مدیوم تئاتر ، تلویزیون و سینما را تجربه کرده اید. فکر می کنید که تفاوت این سه عرصه چیست؟ و ترجیح شما ، حضور در کدامیک از آن هاست ؟

من تئاتر را بیشتر از سینما و تلویزیون دوست دارم ، چون ارتباط مستقیم با مخاطب دارد و تقریباً آن حس فوتبالی مرا که همیشه جلوی تماشاچی بازی کردم ، القا می کند و نفس به نفس تماشاچی و حس او را همان موقعه درک می کنی و می بینی . اما علاوه بر این موضوع، هیجان حضور در جشنواره را خیلی دوست دارم. خیلی خوشحال هستم که در این رقابت حضور دارم.

 

پس با این حال به نظر می رسد که بازیگری یکی از دغدغه های مهم زندگی تان شده است و فوتبال در اولویت های بعدیتان قرار می گیرد. فوتبال را برای همیشه کنار گذاشتید؟

نه، فوتبال را به شکل سفت و سخت و به عنوان یک طرفدار پرسپولیس و فوتبال دنبال می کنم و خیلی پیگیری آن هستم . از طرفی من کلاس های مربی گری هم رفته ام ، اما چون در مقوله بازیگری خیلی سرم شلوغ است ، در حال حاضر نمی توانم به مربی گری فوتبال فکر کنم ، ولی بالاخره یک روز به فوتبال برمی گردم و مربی گری خواهم کرد.

 

 

 

پژمان جمشیدی فیلم خوب بد جلف
ارسال نظر