کد خبر: 15889 A

فهرست نامزدهای نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار عصر سه‌شنبه به وقت تهران با حضور تیفانی هدیش، بازیگر فیلم «سفر دختران» و اندی سرکیس، بازیگر مجموعه فیلم‌های «سیاره میمون‌ها» در ساموئل گلدوین تیه‌تر بورلی هیلز - کالیفرنیا اعلام و «شکل آب» گی‌یرمو دل‌تورو با 13 نامزدی گوی سبقت را از رقیبان ربود.

ایران‌آرت: اسامی نامزدهای جوایز اسکار 2018 در دو مرحله اعلام شد و پریانکا چوپرا، گل گدوت، سلما هایک، زویی سالدانیا، مالی شانون، میشل یو، ربل ویلسن، رزاریو داوسن و میشل رودریگز مهمانان ویژه مراسم بودند.

نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار یکشنبه چهارم مارس (بامداد دوشنبه 14 اسفند به وقت ایران) در دالبی تیه‌تر هالیوود، لس‌آنجلس برگزار می‌شود و امسال جیمی کیمل برای دومین سال پیاپی اجرای مراسم را به عهده دارد.

نامزدهای مهم‌ترین بخش‌های اسکار 2018 از این قرارند:

بهترین فیلم: با نام خودت به من زنگ بزن/ سیاه‌ترین ساعت/ دانکرک/ برو بیرون/ لیدی برد/ رشته خیال/ پست/ شکل آب/ سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری

بهترین کارگردانی: کریستوفر نولان برای دانکرک/ جردن پیلی برای برو بیرون/ گرتا گرویگ برای لیدی برد/ پل تامس اندرسن برای رشته خیال/ گی‌یرمو دل تورو برای شکل آب

بهترین بازیگر مرد: تیموتی شالامه برای با نام خودت به من زنگ بزن/ دانیل دی-لوییس برای رشته خیال/ دانیل کالویا برای برو بیرون/ گری اولدمن برای سیاه‌ترین ساعت/ دنزل واشنگتن برای جناب آقای رومن جی. اسرائیل

بهترین بازیگر زن: سالی هاوکینز برای شکل آب/ فرانسیس مکدورمند برای سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری/ مارگو روبی برای من، تونیا/ سرشا رونان برای لیدی برد/ مریل استریپ برای پست

بهترین بازیگر مرد مکمل: ویلم دافو برای پروژه فلوریدا/ وودی هارلسن برای سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری/ ریچارد جنکینز برای شکل آب/ کریستوفر پلامر برای تمام پول‌های دنیا/ سام راک‌ول برای سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری

بهترین بازیگر زن مکمل: مری جی. بلایج برای گل‌گرفته/ آلیسن جنی برای من، تونیا/ لزلی منویل برای رشته خیال/ لوری متکاف برای لیدی برد/ اکتاویا اسپنسر برای شکل آب

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: بیمار بزرگ/ برو بیرون/ لیدی برد/ شکل آب/ سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری

بهترین فیلمنامه اقتباسی: با نام خودت به من زنگ بزن/ هنرمند فاجعه/ لوگان/ بازی مالی/ گل‌گرفته

بهترین موسیقی: دانکرک، هانس زیمر/ رشته خیال، جانی گرین‌وود/ شکل آب، الکساندر دپلا/ جنگ‌های ستاره‌ای: آخرین جدای ، جان ویلیامز / سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری، کارتر بیورول

بهترین فیلمبرداری: بلید رانر 2049/ سیاه‌ترین ساعت/ دانکرک/ گل‌گرفته/ شکل آب

بهترین فیلم بلند انیمیشن: بچه رئیس، تام مگراث/ نان‌آور، نورا تومی/ کوکو، لی آنکریچ و آدریان مولینا/ فردیناند/ ونسان مهربان، دوروتا کوبیلا و هیو ولشمن

بهترین فیلم خارجی‌زبان: یک زن شگفت‌انگیز، سباستین للیو (شیلی)/ توهین، زیاد دویری (لبنان)/ بدون عشق، آندری زویاگینتسف (روسیه)/ بر جسم و روح، ایلدیکو انیدی (مجارستان)/ مربع، روبن اوستلوند (سوئد)

مهدی فروتن اسكار 2018 جيمي كيمل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین