کد خبر: 1575 A

لحظات جذاب اختتامیه جشنواره فیلم فجر زیاد بود اما بدون شک ترجیع بند آن، متلک های پیاپی برندگان سیمرغ به رسانه ملی بود؛ والبته تنابنده و لیلا و مریلا.

ایران آرت

-  نوید محمدزاده  سیمرغ بهترین بازیگر مکمل مرد برای «بدون تاریخ ،بدون امضاء»:

پارسال حرف نزدم اما امسال حرف می زنم. خیلی خوشحالم و این سومین جایزه‌ای است که از جشنواره میگیرم، اگر از آن پشت فیلم «عصبانی نیستم» را دربیاورند، جایزه آن را هم می‌گیرم.

او ادامه داد: بعد از اعلام اسامی کاندیدا یکسری اسامی را منتشر کردند. این کارها زشت است. مادرم همیشه مطمئن است که من جایزه می‌گیرم اما امروز با من تماس گرفت و گفت، ایراد ندارد که جایزه نمی‌گیری ان شاالله فیلم‌تان اول می‌شود. 

این بازیگر با اشاره به هیات داوران بیان کرد: عقبه سینما اینجا هستند، به آنها احترام بگذارید. ممنون به خاطر جایزه. کمترین کار برای جلیلوند (کارگردان فیلمش) که انسان‌های خوب هستند، همین است. امیر آقایی من با تو رفاقت کردم. حالا حالا ها دوست دارم بالا بیایم. این جایزه مهم است و دیوار این خانه از طلاست.

- لیلا حاتمی برنده سیمرغ بهترین بازیگر زن: خیلی ممنونم و خوشحالم از این جایزه.

محسن تنابنده سیمرغ بهترین بازیگر مرد: روی صحنه با ارجاع به سخنانش که در کلیپ نامزدها پخش شد، قابل درک بود؛ او در کلیپ گفته بود:" من قبلا دو تا سیمرغ و یک دیپلم افتخار داشتم، اون دیپلم افتخار را گذاشتم کنار سیمرغ ها بلکه جوجه بشه " 

تنابنده روی صحنه گفت:" آخیش جوجه داد. آقای ظریف! دولت به دنبال زیاد کردن آدم است، جوجه داد!" 

تنابنده هم پیش از آنکه به روی سن بیاید،ظریف را در آغوش گرفت.

- مریلا زارعی سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن:اعتراف می‌کنم یکی از مهیج‌ترین جشنواره‌های بود که تجربه کردم. خوشحالم که کنار لیلای عزیز و هدیه (تهرانی) که جایش خالی است نامزد بودم. عزیزانی امشب سیمرغ گرفتند که خوشحال شدم. حرف‌هایی هست که نوید (محمدزاده) زد و به همان‌ها رجوع کنید.

او در عین حال از پوران درخشنده کارگردان «زیر سقف دودی» و هیات داوران تشکر کرد و گفت: مفتخرم که سومین سیمرغ را در جشنواره‌ای گرفتم که پوسترش مزین به تصویر شاعر سینمای ایران است و کنار یادگار او (لیلا حاتمی) ایستاده‌ام.این سومین سیمرغ من است. 

- علیرضا داودنژاد جایزه ویژه هیات داوران برای کارگردان فیلم «فراری»:

اینجا سوالی وجود دارد که چرا رسانه ملی درباره جشنواره و شور و حالی که جوان‌ها دارند به جای حمایت، جو را متشنج می‌کند؟! این سوال، یک جواب ساده دارد. وقتی رسانه ملی فیلم‌های ما را نمی‌خرد و غرق در فیلمهای هالیوودی است، چطور انتظار دارید که از ما حمایت کند؟! اگر حمایت کند، می‌گویند پس چرا فیلمهایشان را پخش نمی‌کند؟! این را در این شرایط طبیعی بدانید که همین رسانه ملی اگر برنامه‌ای بگذارد، باید توهین و سرکوب سینمای ایران باشد اما امیدوارم این موضع خصمانه به پایان برسد.

- جلیلوند سیمرغ بهترین کارگردانی برای بدون تاریخ ،بدون امضاء:

:من هم مثل سایر رفقایم حرف‌های داشتم.

رسانه میلی، هفت، افخمی، فراستی تمام تلاش‌ خود را کردید که ما با هم قهر کنیم! ولی من، مهدویان و ایرج‌زاد (کارگردانان دو فیلم ماجرای نیمروز و تابستان داغ) را دوست دارم.برای درخشنده تا کمر خم می‌شوم. رامبد عاشقتم. ما همه همدیگر را دوست داریم.

- پرویز آبنار، سیمرغ بهترین صدابرداری :امشب جایی دعوت بودم که به خاطر سینما نرفتم.امشب عروسی مانیا دختر اصغر شاهوردی (صدابردار حادثه دیده سینما) است.

- سید علیرضا علویان، برنده سیمرغ صدا گذاری،سه بار از هیات داوران تشکر کرد.

به دلیل تشکر زیاد این هنرمند؛ تصویر لبخند محمد جواد ظریف روی مونیتور پخش شد.

- هومن بهمنش پس از سیمرغ فیلمبرداری تابستان داغ در سخنانی گفت: من مجری طرح این فیلم هم بودم و آقای نوروز بیگی اجازه دادند در کارشان دخالت کنم.

او ادامه داد: به اشنباه در 13 رشته گویا کاندیدا شده‌ایم. من از داوران عدرخواهی می‌کنم که بابت فیلم ما توهین شنیدید و در تلویزیون و از سوی آن نسلی که من از آنها کار یاد گرفتم به شما توهین شد. معذرت می‌خواهم، فیلم ما را دوست داشتید. 

هومن بهمنش گفت: نه ادم انقلابی هستم و نه دوست دارم از این حرف‌ها بزنم اما ممنونم از کسانی که بدون یک ریال از بیت‌المال در ساخت این فیلم کمک کردند. کام من سه، چهار روز است که تلخ شده فقط بخاطر اینکه 13 کاندیدا داشتیم و پارسال که شادمانفر جایزه را گرفت، خوشحال‌تر بودم.

 

- به درخواست مجری تماشاگران به نوبت برای شجریان و معتمد آریا دست زدند. 

- تنابنده و بهمنش پیش از دریافت سیمرغ های شان به سراغ محمد جواد ظریف رفتند تا او را در آغوش بگیرند که این حرکت غیر قابل پیش‌بینی ایشان، محافظین وزیر خارجه را به واکنش وا داشت. 

- احسان کرمی، که اجرای موفق اختتامیه را به عهده داشت وقتی بهمنش، آقای ظریف را به آغوش کشید گفت:" یک دقیقه دیرتر آقای ظریف را رها کرده بودی کنده بودنت. "

به تنابنده هم گفت :" آقای محافظ تو را خدا کاریش نداشته باش، این تنابنده است. "

- برنده سیمرغ زرین از نگاه ملی را محمد جواد ظریف خواند. شوخی کرمی با آقای ظریف که برای خواندن نام برنده هیجان بدهد، باعث خنده حضار شد. حضور ظریف روی صحنه و تشویق پر هیجان مردم نشان داد او تا چه حد محبوب است. 

لیلا حاتمی مریلا زارعی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر نوید محمد زاده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین